Sarıyer Ayazağa itiraz imar planı düzenlemesi askıya çıkarıldı

Sarıyer Ayazağa mahallesi için imar planı düzenlemesi yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından askıya çıkarılan yeni imar planı düzenlemesi otuz gün sonra uygulamaya başlayacak. İtirazlar ilgili birimlere yapılabilecek.

Sarıyer Ayazağa itiraz imar planı düzenlemesi askıya çıkarıldı
Editör: Hakan A.
26 Eylül 2019 - 08:00

İstanbul Sarıyer ilçesinde oturanları yakından ilgilendiren imar değişikliği haberi Büyükşehir Belediyesi tarafından askıya çıkarıldı. Sarıyer'de Ayazağa Mahallesini kapsayan yeni imar planı askı süreci 25 Eylül itibariyle askıya çıktı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 26 Eylül 2019 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şehir genelinde yeni imar düzenlemeleri için çalışmalarını sürdürürken, itiraz tasdik uygulama imar plan süreçlerinide başlatıyor. Son olarak Sarıyer Ayazağa Mahallesi itiraz uygulama imar planı askıya çıkarıldı.

Konuyla ilgili İBB İmar Planları askı sürecinin sergilendiği resmi internet sitesinde duyuru yapılarak ilgili askı planı askı süreci başlatıldı. Belirtilen ilçe ve mahallede oturanların itiraz süreci için 30 gün boyunca ilgili kuruma itirazlarını yapmaları gerekiyor.İstnbul Sarıyer İlçesi, Ayazağa Mahallesi, 7242 ada, 41 parselin bir kısmına ilişkin itiraz 1/1000 ölçekli 24.01.2019 tasdik tarihli Uygulama İmar Planı.

İlana Çıkış Tarihi    25.09.2019

İlan Bitiş Tarihi    25.10.2019


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 3194 Sayılı Kanunun 8.maddesine göre ilan edilen imar planlarını ibb.gov.tr adresinde imar bölümünde kriterlere göre sorgulayabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ayazagaya Metro
    1 yıl önce
    Maire Tecnimont Grubunun [Tecnimont Civil Construction SPA’nin ait oldugu grup] 2018 finansal raporu (sayfa 34) ve 2019 ilk yarisi finansal raporundan alinti (sayfa 31):rn“İstanbul [Istinye-Ayazaga-Kagithane] Metrosu - Tasarım (İstanbul, Türkiye). 2016 Mayıs ayında satın alınan faaliyetler, İstinye- Itü-Kağithane Büyükşehir Hattının ihale dokümantasyonunun mühendisliği ve hazırlanması, 12 KM'ye kadar çıkacak ve 7 istasyondan oluşacak. Müşteri belediye şirketi İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. Sözleşme tarihlerinin dört kez uzatilmasinin ve Müşterinin çok sayıda değişiklik taleplerinin ardından, 2018 yılında resmi olarak daha yüksek ücretlerin tanınması için müzakerelere aşlandı. 7 Ağustos'ta [2018] Müşteri sözleşmenin feshedildiğini bildirdi ve faaliyetler durduruldu. Şirket bu nedenle İstanbul Belediyesine karsi yasal bir surec başlattı”.