Sarıyer'in tapu ve mülkiyet sorununuz çözeceğiz.

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Sarıyer'in tapu ve mülkiyet sorunuzu çözeceğiz" dedi. Sarıyer'de halkla bir araya gelen Kurum bölgede ki her mülkiyet sorununun çözüleceğini ve Kentsel Dönüşümün hızlandırılacağını açıkladı.

Sarıyer'in tapu ve mülkiyet sorununuz çözeceğiz.
Editör: Hakan A.
27 Mart 2019 - 00:31
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sarıyer Kültür Merkezi'nde konuştu.
Murat Kurum "Dev proje ve dev yatırımlarla İstanbul'umuzu baştan başa donattık. Toplam 235 milyar yatırım yaptık.Bakanlık olarak İstanbul'a yaptığımız yatırım tutarı 92 milyar lira. Devam eden 20 milyar yatırımımız daha var. Aynı anlayışla devam ediyoruz. 2019'da Bakanlığımızın 50 bin sosyal konut projesini açıkladık. Projenin Yüzde 12'si 6.300 konutu İstanbul'a uyguluyoruz.240 ay ve 652 lira taksitle alabiliyorsunuz. Kira öder gib ev sahibi olabiliyorsunuz.Dün itibari ile başvurular 500 bini aştı. 2023 tarihine kadar 250 bin konut yapacağız.Şimdiden hayırlı uğurlu olsun dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza." açıklamasını yaptı.

Murat Kurum sözlerine şöyle devam etti. "Bu ülkede ev sahibi olmayan tek dar gelirli vatandaşımız kalmayana kadar ev yapacağız. Bugüne kadar aynı anlayış ve kararlıkla çalışacağız. Sizlerin, Sarıyer'in kangren  olmuş sorunlarını biliyoruz.Salih başkanımız bizimle bunu paylaştı. İmar barışı, mülkiyet probleminiz ne varsa bakanlığımız kapımızı aşındırdı.Ben Sarıyer'li hemşehrilerime söz verdim dedi. Sizin haklarınızı savundu, sorunları çözmek için çok uğraştı. Tapu sorununuzu, mülkiyet sorununuzu çözeceğiz. Kentsel Dönüşüm problemini çözeceğiz. Sarıyerli kerdeşlerimizi memnun edecek şekilde sonuçlandıracağız.Tapu ve mülkiyet sorununuzu çözeceğiz. 17 bin vatandaşımızın yaşadığı Gümüşdere ve Kısırkaya'da imar problemlerini sonuçlandırma aşamasına geldik. Bahçeköy mahallesinde imar planlarıda sonuçlanma aşamasına geldi. Vatandaşlarımızla elele bu süreci götüreceğiz."

Sarıyer'in tamamının SİT alanında olduğunu ifade eden Murat Kurum " Bakanlığımız yetkisinde.Tüm imar planları bize bağlı. Buraya sorunlarınıza çözüm bulmak için geldik.Tapularınızı çözemediniz bugüne kadar. 1 Nisan'dan sonra derdinizi dert edinen bir başkanınız olacak. Biz de her türlü desteği size Bakanlık olarak vereceğiz. Doğal güzellikleri koruyacak şekilde tüm çalışmaları yapacağız.Bugün burda söz veriyoruz.Salih Bayraktar'la birlikte sizi mağdur edecek bir çalışma yapmayacağız. Sarıyer'li ne istiyorsa o olacak başka çalışma yapılmayacak." dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum