Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüsle Mücadele tedbirlerini açıklıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrası kritik açıklamalarda yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık hiçbir şeyin eskisi gibi gitmeyecek!

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüsle Mücadele tedbirlerini açıklıyor!
Editör: Hakan A.
18 Mart 2020 - 18:20 - Güncelleme: 18 Mart 2020 - 18:48
Cumhurbaşkan Erdoğan, Çakaya'da Koronavirüs zirvesi sonrasında ulusa sesleniş konuşması yaparak kopronavirüs tedbirler paketini açıkladı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 18 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye'nin gözü kulağı bu toplantıda! Koronavirüs zirvesi kapsamında Türkiye'nin gündemi ve gözlerin çevrildiği adres Ankara Çankaya oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde saatlerdir süren koronavirüs zirvesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçerek Türkiye ile alakalı tüm edbir paketlerini az önce açıkladı.

İnsanlık tarihi boyunca her dönemde salgın hastalıklar çok ciddi kayıplara yol açmıştır. Türkiye, bu sürece olabilecek en hazırlıklı şekilde yakalanmıştır. Batı ülkeleri vatandaşlarını sahipsiz bırakmıştır. Artık hiçbir şeyin eskisi gibi gitmeyeceği açıktır. Şu anda dünyada insan ölümlerine yol açan hastalıklar arasında salgınların payı düşüktür. Ama tehlike hala var .Dünyada ağır sonuçları olan salgınlar, aynı zamanda büyük siyasi, sosyal, ekonomik dönüşümlerin de tetikleyicisi olmuştur. Bir yandan sorunun çözümü için gayret edecek, diğer yandan da geleceği inşa etmenin mücadelesini vereceğiz. 21. asrı Türkiye'nin asrı haline getireceğiz.

Covid-19 testlerinin yapıldığı labaratuvar sayısını 4'ten 16'ya çıkardık ve bu gerçekleşti


Bugün itibarıyla dünyada Covid-19 hastalığı teşhis edilen kişi sayısı 200.000'e ölenlerin sayısı ise 8000'e yaklaşmıştır.

Küresel ekonomik, siyasi ve sosyal düzende köklü değişiklikler yaşanması muhtemel yeni bir döneme giriyoruz. 

Vatandaşlarımıza fahiş fiyatlarla mal satmaya çalışan firmalara denetimleri yoğunlaştırdık ve cezai müeyyideleri etkinleştirdik.

Hastalıktan en iyi korunma yolu virüsün bulaşmasını engellemektir.


20 Bin öğretmen ataması bugün gerçekleştirildi!

Haziranda ayındaki Liselere Geçiş Sınavı ve üniversiteye giriş sınavının soru hazırlıkları, tatil süreleri göz önünde bulundurularak yapılacaktır.

(LGS ve YKS) Gelişmelere göre bu sınavları da ileri bir tarihe ertelemeyi gündemimize alabiliriz.

Ellerini ovuşturarak bu virüsün ülkemizi esir almasını bekleyen muhterislere aradıkları fırsatı vermedik, vermeyeceğiz.

Toplumun tamamının sağlığı ve huzuru için bireyler olarak her birimizin fedakârlıkta bulunma sorumluluğu vardır. Bu hastalıktan korunmanın en iyi yolu kişilerin kendi kendine alacağı tedbirlerdir. Hiç kimse bencilliği veya özensizliği nedeniyle tüm toplumun sağlığını tehlikeye atma hakkına sahip değildir. Önlemleri uygularsak, evde kalma süresini 3 hafta ile sınırlı tutabiliriz...

Ülkemizin de maruz kaldığı bu virüs tehdidinin en kısa sürede bertaraf edilmesi için devlet olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik.

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 65 yaş ve üzeri herkese maske ve kolonya dağıtacağız.  

Kamu bankalarımız 65 yaş üzeri maaş ödemelerini isterlerse evlerinde yapacaktır.

AYRINTILAR GELİYOR...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum