Son Dakika: Türkiye'de Koronavirüs vaka sayısı 5 oldu! Hepsi birbiriyle bağlantılı...

Sağlık Bakanı Koca resmen duyurdu! Koronalı vaka sayısı 5'e yükseldi! Koronavirüs salgınında Türkiye'de sayı yükseldi. Bugün itibariyle Türkiye'de Koronavirüs vaka sayısı 5 olarak duyuruldu.

Son Dakika: Türkiye'de Koronavirüs vaka sayısı 5 oldu! Hepsi birbiriyle bağlantılı...
Editör: Hakan A.
13 Mart 2020 - 18:46

Koronavirüs vaka sayısında artış oldu! Bugün akşam saatlerinde Türkiye'nin resmi koronavirüs vaka sayısı güncellendi. Günün son dakika haberi Sağlık Bakanı Koca tarafından açıklandı. Türkiye'de koronavirüs salgını dolayısıyla etkilenen vaka sayısı yükseldi! Peki 13 Mart Cuma günü bugün itibariyle Türkiye'de resmi vaka sayısı kaç kişi oldu?

Emlak Pencerem / Güncel Haberler- 13 Mart 2020 - İstanbul


Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında Koronavirüs ile ilgili son gelişmeleri ve alınan ortak tedbirleri Bakanlar ortak basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdu.

Türkiye koronavirüs tehdidiyle devletin her birimi ayrı ayrı mücadelesini sürdürüyor. Devlet kademeleri, en üstten en alta hassas biçimde koronavirüs ile alakalı yaşananları yakından takip ediyor. Bu kapsamda eğitim kurumlarından, spor müsabakalarına, camilerden, sınır kapılarına kadar büyük önlemlere her yeni saat yenileri ekleniyor. Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısına katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs salgını ile alakalı son dakika açıklamalarda bulundu. bakan Koca, vaka sayısının arttığını, vakaların birbirleri ile bağlantılı olduğunu açıkladı.

Bakan Koca açıklamasında, 'Aynı temas içinde 3 yeni tanı daha koyduk. Tanımlı çevre içinde. 5 vaka birbiri ile bağlantılı. Hastanelerimize ziyaretçi kısıtlaması getiriyoruz. Mesai saatleri içinde ziyaretçi kabul edilmeyecek. Kamu çalışanlarından kronik hastalığı olanlar kolaylıkla izne ayrılabilecek, bu anlamda bir genelge de yayınlandı. Alo 184 SABİM Danışma Hattı'nı, korona enfeksiyonuna özel bir danışma hattına dönüştürüyoruz.' dedi.

Diğer taraftan, Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve yaşlılar 12 gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.
'

YORUMLAR

  • 0 Yorum