Taksim AKM opera binası katları çıkmaya başladı! AKM inşaatında son durum...

Taksim AKM binasında gelinen son durum görüntülenirken, katların ortaya çıktığı görüldü. Peki Taksim AKM opera binası ne zaman tamamlanacak? İnşaat çalışmaları ne durumda? İşte Taksim Atatürk Kültür Merkezi inşaatında son durum.

Taksim AKM opera binası katları çıkmaya başladı! AKM inşaatında son durum...
Editör: Hakan A.
29 Ağustos 2019 - 08:02

İstanbul'un en yeni opera binası Taksim AKM binası inşaatı büyük bir hızla devam ederken, katlar ortaya çıkmaya başladı. Atatürk Kültür Merkezi (Taksim AKM) binası inşaatında gelinen son durum görüntülendi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 29 Ağustos 2019 - İstanbul


İstanbul'un tarihi değere sahip önemli simge binaları arasında yer alan Taksim'de Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yerine yapılan yeni opera binasının katları bir bir ortaya çıkıyor. Yeni binanın Taksim ve çevresindeki tüm havayı değiştirmesi planlanıyor. Yeni binanın inşaatı büyük bir hızla devame derken, katlar teker teker yükseliyor. Yeni AKM binasına dair siluetler ortaya çıkmaya başlamış durumda. 

Beyoğlu Taksim'e şehrin en modern eseri olacak olan yeni Oprea Binası AKM'nin temelleri 10 Şubat 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı özel bir törenle atılmıştı.Taksim AKM Opera Binası'nda neler olacak?

Yeni Atatürk Kültür Merkezi Opera binasında, 2 bin 500 kişilik bir opera salonu, 800 kişilik tiyatro salonu, bin kişilik konferans salonu, 285 kişilik sinema salonu, 250 kişilik oda tiyatrosu, bir sergi salonu, bir kütüphane, 885 araçlık otopark bulunacak.

taksim akm opera binası inşaatı

Yeni AKM Binasının mimari tasarımını ise eski binanın tasarımcısı Hayati Tabanlıoğlu’nun oğlu olan Murat Tabanlıoğlu tarafından tasarlanmıştı. 

Tamamlandığına Atatürk Kültür Merkezi yeni haliyle sanatsevrlere, İstanbullulara böyle hizmet verecek.

Taksim AKM Opera binası ne zaman hizmete girecek?

2020 yılı sonuna doğru tamamlanması planlanan dev eser şehre büyük bir katkı sağlayacak. İstanbullu yeni AKM binasının tamamlanmasını ve hizmete girmesini bekliyor.

taksim opera binası inşaatı

YORUMLAR

  • 0 Yorum