TAV`dan yolcu taşıma ihalesi açıklaması

TAV`dan yolcu taşıma ihalesi açıklaması

TAV tarafından yapılan son dakika açıklamasında İstanbul Yeni Havalimanı Yolcu Taşıma İhalesinin iptal edildiği kaydedildi.

TAV`dan yolcu taşıma ihalesi açıklaması
Editor: Hakan A.
13 Eylül 2018 - 14:17

TAV Havalimanları Holding A.Ş., İstanbul Yeni Havalimanı yolcu taşıma ihalesine ilişkin açıklamada bulundu. İhalenin iptalinin İETT tarafından yapılan bildirim ile duyulduğu kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 13 Eylül 2018 - İstanbul

TAV Havalimanları, Türkiye'nin dev havalimanı İstanbul Yeni Havalimanı ulaşımı için geçen hafta gerçekleştirilen ihaleye ilişkin açıklamada bulundu.

TAV'dan KAP'a yapılan açıklamada, "4 Eylül 2018 tarihinde yaptığımız Özel Durum açıklamamızda, Şirketimizin tamamına sahip olduğu Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş. (HAVAŞ), Altur Turizm ve Free Turizm şirketlerinin oluşturduğu konsorsiyumun, İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İstanbul genelinde Yeni Havalimanı toplu ulaşım entegrasyonu kapsamında Bagajlı Lüks Taşımacılık (BLT) hatlarının oluşturulması ve taşımacılığın uygun araçlarla karşılanması amacıyla toplu taşıma yapmak üzere hat kiralama" ihalesinde en iyi teklifi verdiğini ve ihalenin gerekli onayların ardından yürürlüğe gireceğini duyurmuştuk.

İhale ile ilgili olarak İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından bugün tarafımıza iletilen bilgilendirme yazısında, sözkonusu ihalenin iptal edildiği ifade edilmiştir." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum