Tekfen İnşaat, Azerbaycan Merkez Bankası binası inşaatı için sözleşme imzaladı

Azerbaycan'ın yeni Merkez Bankası inşaatı sürecini ihalede kazanan Tekfen İnşaat, sözleşme imzaladı.

Tekfen İnşaat, Azerbaycan Merkez Bankası binası inşaatı için sözleşme imzaladı
Editör: Hakan A.
13 Ocak 2021 - 13:31
Tekfen İnşaat, Azerbaycan'ın yeni Merkez Bankası binasını yapmak için resmi sözleşmeyi imzaladığını açıkladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 13 Ocak 2021 - İstanbul 


Yurt dışı inşaat işlerinde Türk müteahhitleri pasta payını dev projelerle arttırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye'nin dev holdingleri arasında yer alan Tekfen Holding şirketlerinden Tekfen İnşaat, Azerbaycan'da yapımı planlanan yeni merkez Bankası binası için sözleşmeyi resmen imzaladığını duyurdu.

Türk Müteahhitlik şirketleri dünya genelinde pek çok ülkede önemli inşaat projelerine isimlerini yazdırmaya devam ediyor. Görüşmelerinve ihale sürecinin tamamlandığı Azerbaycan Merkez Bankası yeni binasının sözleşmesi Tekfen İnşaat ile yapıldığı kaydedildi.


Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, Tekfen İnşaat'ın, Azerbaycan Merkez Binası inşaatı ihalesini birincilikle kazandığı açıklandı.

KAP açıklamasında, 'İlgi açıklamamızda, bağlı şirketlerimizden Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.'nin, Azerbaycan'da yapılacak olan Azerbaycan Merkez Bankası Yönetim Binası işinin mühendislik, ekipman ve malzeme temini, anahtar teslimi yapım işleri için İhale Kazanım Bildirim Mektubu aldığı belirtilmiştir. Projenin sözleşmesi bugün itibariyle imzalanmış olup, Proje tutarı 218 milyon Euro olarak belirlenmiştir. ' denildi.

2020 Aralık ayında Tekfen İnşaat ile Azerbaycan Merkez Bankası inşaat süreci görüşmeleri başlamıştı. 

Tekfen İnşaat, Azerbaycan Merkez Bankası Binası için görüşmelere başladı 


YORUMLAR

  • 0 Yorum