Tekirdağ'da Şarköy ve Süleymanpaşa ilçelerinde doğal nitelikli sit alanı ilan edildi

Tekirdağ iline bağlı Şarköy ile Sülleymanpaşa ilçelerinde bulunan iki bölge için Bakanlık tarafından doğal nitelikli sit alanı ilan edildi. Bir diğer tescil kararı ise Edirne'den geldi.

Tekirdağ'da Şarköy ve Süleymanpaşa ilçelerinde doğal nitelikli sit alanı ilan edildi
Editör: Hakan A.
22 Eylül 2020 - 08:07
Bakanlık, Türkiye'nin dört bir yanında sit alanı ve koruma alanı olarak belirlenecek yerlerin tespitini yapmaya devam ediyor. BU kapsamda bu sabah itibariyle Tekirdağ ilinde iki ilçeyi kapsayan doğal nitelikli sit alanı ilanı yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Eylül 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yurt genelinde özel korunması gerek bölgelerin korunması amacıyla doğal korunacak sit alanlarını belirlemeye ve ilan etmeye devam ediyor. Son iki yılda bakanlık tarafından kesin korunacak hassas alan belirlenen 83 milyon metrekare alan bulunduğu kaydedildi. Bu kapsamda Tekirdağ'da Şarköy ilçesi başta olmak üzere Süleymanpaşa ilçelerinde iki bölgede doğal sit nitelikli korumaalanı ilan edildi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Konuyla alakalı Resmi Gazete'de yer alan bilgiye göre, Tekirdağ ili, Şarköy ilçesi, Kızılcaterzi Doğal Sit Alanı, Bakanlık Makamının 11.09.2020 tarihli ve 191777 sayılı Olur'u ile Doğal Sit Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edilmiştir. 


Tekirdağ ili, Şarköy ilçesi, Kızılcaterzi Doğal Sit Nitelikli Koruma Alanı ilan edilen yerler

Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi, Kumbağ Mahallesi Dut Limanı ve Sütlüce Manastırı Doğal Sit Alanı, Bakanlık Makamınının 11.09.2020 tarihli ve 191763 sayılı Olur'u ile Doğal Sit Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edildi.

Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi, Kumbağ Mahallesi Dut Limanı ve Sütlüce Manastırı Doğal Sit Nitelikli Koruma Alanı ilan edilen yerler

Bir diğer tescil ilanı ise Edirne için geldi.Edirne ili, Merkez ilçesi, Pazarkule Devlet Ormanı Doğal Sit Alanı, Bakanlık Makamının 11.09.2020 tarihli 191773 sayılı olur'u ile Doğal Sit Nitelikli Koruma Alanı olarak tescil edildiği kaydedildi.

Edirne ili, Merkez ilçesi, Pazarkule Devlet Ormanı Doğal Sit nitelikli Koruma Alanı ilan edilen yerler

YORUMLAR

  • 0 Yorum