Temel İhtiyaç Kredisi başvuru yapan yapmayan dikkat! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 10 Bin TL, 7500 TL, 5 Bin TL kredi şartları...

Kamu bankalarından devlet destekli temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapan, yapmayan, yapmak isteyenler için ayrıntılar... 10 Bin TL temel ihtiyaç destek kredisi için başvuru yapanları yakından ilgilendiren bilgiler.

Temel İhtiyaç Kredisi başvuru yapan yapmayan dikkat! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 10 Bin TL, 7500 TL, 5 Bin TL kredi şartları...
Editör: Hakan A.
04 Nisan 2020 - 16:51 - Güncelleme: 19 Nisan 2020 - 10:46

Milyonlarca vatandaşın eli cep telefonlarında ve gelecek cevabı bekliyor! Kredi kullanmak isteyenler için devlet destekli ihtiyaç kredisi ile geliri 5 Bin TL'den az olan vatandaşların faydalanabileceği ve Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank tarafından sağlanan 10 Bin TL'ye kadar verilecek krediye başvurular çığ gibi yapılıyor. Vatandaşın bir kısmı olumsuz gelen cevaplardan mutsuz ve huzursuz! Bir kısmı ise hala gelmeyeyen cevapları beklemeye devam ediyor. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 4 Nisan 2020 - İstanbul


Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde yaşamaya başlayan, işinden olan, iş yerinden olan milyonlar umutlarını son açıklanan devlet destekli krediye bağladı. Üç kamu bankası tarafından 10 Bin TL'ye kadar dağıtılacak kredi başvuruları devam ediyor. Diğer taraftan türlü bahanelerle red cevapları alanlar ise durumdan müzdarip, ne yapacaklarını şaşırmış durumda... Temel İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunan milyonlar bankalardan gelecek yanıtı beklemeye başladı! Günler öncesinden başvuru yapanlara hala cevaplar iletilmedi. 4 gün önce Temel İhtiyaç Kredisi için başvuru yapan vatandaşa cevap gelmemiş durumda.

Vatandaş isyan ediyor! 6 ay ertelemeli 2020 temel destek kredisi Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası başvuru sonuçları ne zaman geliyor?


 


Hükümet elini taşın altına koydu, bireysel ihtiyaçların karşılanabilmesi adına kamu bankalarına talimat yollandı ev yüzde 85'i devlet desteği altında olan yeni kredi paketi açıklandı. Koronavirüs salgını nedeniyle zor durumda ödemelerini yapamayan ve acil nakit ihtiyacı olan vatandaşa büyük destek sağlayacak olan krediler için başvuru rekoru kırılmış durumda. 10 Bin TL'ye kadar nakit ihtiyacı karşılayacak olan Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuruları büyük bir hızla devam ediyor. Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank hanehalkı geliri 5 Bin TL ve altında olan her vatandaş için (aile başına bir kişi olmak üzere) 10 Bin TL'ye kadar kredi imnkanı sunmaya başlandı. Vatandaşlar SMS ve internet üzerinden kredi başvurusu yapabiliyor. 

Hatice Kolçak anlatıyor! 10 bin TL kredi desteğini kimler alabiliyor, kimlere neden verilmiyor?
Kredi olumlu/olumsuz yanıtları çok geç geliyor!


Temel İhtiyaç Kredisi Başvuruları yapılmasından sonra vatandaşın belirlediği 36 ay sabit ödeme imkanı ile, hanehalkı gelirinin beyan edilmesi ve 5 Bin TL, 7500 TL ve 10 Bin TL olmak üzere Devlet destekli Temel İhtiyaç Kredisi başvuruları yapılıyor. Başvurular Halkbank, Ziraat Bankası ev Vakıfbank gibi üç kamu bankası dahilinde geçerli olmuş durumda. Sadece bu üç kamu bankası temel ihtiyaç destek kredisini sağlıyor. Tek sorun ise sisteme yapılan başvuruların incelenme süreci oldukça uzun ve olumsuz cevap gelme olasılığı yüksek. Vatandaş ise çaresiz bir şekilde temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapmış olduğu bankadan gelecek cevabı beklemeye devam ediyor.

ziraat bankası, halkbank, vakıfbank 10 bin tl temel ihtiyaç kredisi şartları ve koşulları

Milyonlar işsiz, geliri yok ve iş yerini kapatmış durumda!

Çaresizce evde hayat devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler sertleşmeye devam ederken, evinde yaşamını idame ettirmeye çalışan vatandaş ise iş gücünü kaybetmiş, kovulmuş, geliri olmadan yaşamını sürdürüyor. Devletten gelecek en ufak bir destek ise vatandaşı son derece umutlandırıyor. Son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Devlet destekli Temel İhtiyaç Kredisi için üç kamu bankası Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank görevlendirildi. Kamu banbkaları vatandaşa ihtiyaç kredisi vermeye başladı. Temel İhtiyaç Destek Kredisi 5000 Lira, 7500 Lira ve 10000 Lira olmak üzere, 0.49 faiz oranı ile 36 ay vade seçeneği ile 6 ay ödemesiz olarak vatandaşa sunuluyor. 


Temel Destek İhtiyaç Kredisine kimler başvurabilir?

Hanehalkı içinden bir kişi olmak üzere, aylık geliri 5 Bin TL'nin altında olan her aile bireyi başvuru yapabilecek. 

Temel İhtiyaç Destek Kredisi limitleri ve geri ödeme bilgileri ise en çok merak edilen konulardan. 
 • 10 Bin TL kredi kullanan vatandaş; ilk altı ay boyunca ödeme yapmadan, 30 ay boyunca her ay 376 TL ödeme yaparak krediyi tamamlamış olacak.
 • 5 Bin TL kredi kullanan vatandaş ise; ilk 6 ay geri ödeme yapmaksızın, 30 ay boyunca 188 TL ödeme yapacak.
 • 7.500 TL kredi için geri ödeme bilgilerinde ise 6 ay ger ödemesiz, 30 ay vade ve aylık ödeme tutarı 282 TL olacak.

Temel İhtiyaç Kredisi Bavuru sonuçları kredi yanıtları gelmeyenler, istediği krediyi alamayanlar, kredi, başvurusu yapması sonrasında başvuru yanıtı gelmeyenler dikkat!


Yorumlarınızı alt bölümden yapabilirsiniz.

Temel ihtiyaç Kredisi hakkında yorum yaparken dikkat! Hakaret içeren yorumlara yer verilmeyecektir. Yorumlarınızda bu soruları kullanabilirsiniz.
 • - Hangi bankadan kredi başvurusu yaptınız?
 • - Kredi başvurusunu ne zaman yaptınız?
 • - Siciliniz bozuk mu; kredi, kredi kartı borcu, icra vs... var mı?
 • - Ne kadar kredi için başvuru yaptınız?
 • - Hanehalkı gelirinizi doğru girdiniz mi?
 • - Ne kadar kredi çıktı?

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Rahmi ergin
  7 ay önce
  Destek kredisi cikti 7500 tl intrrnette odeme plan 282 gorunuyor 0.49 ama ziraat bankasi 292 tl odeme plani cikartmis nedenini ogrenebilirmiyim odeme plani halkbank ve vakifbankta 282tl gorunurken ziraatta neden 292 gorunuyor
 • Emel
  7 ay önce
  1 ayı geçti 3 bankayada baş vurdum hala sonuç yok 1700 aylığım var sicilim bozuk diyemi verilmiyor.Dar gelirlilere verimiyecek kredi niçin çıkarıldı verilmiyecekse.
 • YASEMİN ŞENTÜRK
  7 ay önce
  MERHABA 1 AYDIR KREDİ BAŞVURUSU YAPTIM HALA Bİ CEVAP GELMEDİ ZİRAAT BANKASINDAN 10000 TL İÇİN NE ZAMAN SMS GELECEK BEKLİYORUM
 • İsmail ALEMDAR
  8 ay önce
  11 Nisan 2020 tarihinde ZİRAAT BANKASI'ndan 10.000.00-TL Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurumda onaylandıktan sonra 5.000.00.-TL verdiler.İkinci bir başvuruda bulunabilirmiyim.Bigilendirirseniz sevinirim.
 • ayhan erdem
  9 ay önce
  03.04.2020 tarihinde başvurdum benden sonra başvuranlar aldı biz halen beklemedeyiz yardım lütfen
 • ferruh
  9 ay önce
  ayın 10 nunda başvuru yaptım 13 de onaylandı kullandım bile .....
 • Esref
  9 ay önce
  Bana olumlu sonuçlanmıştır mesajı geldi ve mobil şubeden girdiğimde değerlendirme aşamasındadır diye yaziyor