Vatandaş isyan ediyor! 6 ay ertelemeli 2020 temel destek kredisi Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası başvuru sonuçları ne zaman geliyor?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından vatandaşa verilecek 2020 temel destek kredisi kapsamında başvurularını yapanlar dikkat! Vatandaşı isyan ettiren, 10 Bin TL'ye kadar verilen 6 ay ertelemeli bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sonuçları ne kadar süre içinde cevaplanıyor?

Vatandaş isyan ediyor! 6 ay ertelemeli 2020 temel destek kredisi Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası başvuru sonuçları ne zaman geliyor?
Editör: Hakan A.
06 Nisan 2020 - 15:36
Hükümet tarafından açıklanan ve üzerinden yaklaşık bir hafta kadar zaman geçen bireysel temel ihtiyaç destek kredisi kapsamında vatandaşlar adeta isyan noktasında. Üç kamu bankası tarafından 10 Bin Liraya kadar kullandırılacağı ifade edilen temel ihtiyaç kredisi destek paketi başvuırularını yapan vatandaşların pek çoğuna hala olumlu/olumsuz cevap gelmemiş durumda. Aradan geçen günlerde parası tükenen ve bu krediye umut bağlayan vatandaş isyan ediyor! Bazı vatandaşlar ise aldıkları olumsuz yanıtlar karşısında oldukça şaşkın durumda. Peki Halkbank, Ziraat Bankası ile Vakıfbank tarafından dağıtılacak bu kredi başvurusu süresi neden uzadı, neden geç cevap geliyor? Sicili bozuk vatandaşlar ne yapacak?

6 Ay ertelemeli olarak, hanehalkı geliri aylık 5 Bin TL'nin altında olan vatandaşlar için umut olan temel ihtiyaç destek kredisi kapsamında vatandaşın umut dolu bekleyişi sürerken, bir haftadır başvurulara kısıtlı olarak cevap gönderen Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Hükümetin açıkladığı üzere herkese kredi vermiyor! Pek çok başvuru için olumsuz cevabı yolluyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaş evinde üretemiyor, çalışamıyor! Çaresiz bekleyişi devam eden vatandaş için adeta umut olan temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapanlar ise yine aynı çaresizlikle başvurusunu yaptığı kredinin yanıtını beklemekle sürdürüyor... 

Kredi başvuru sonuçları ile ilgili net tarih bilgisi maalesef verilmiyor. Üç kamu bankası da kendi değerlendirmesini yaptıktan sonra başvuru sonuçlarını açıklıyor ve başvuru yapan müşterisine iletiyor. Konuya dair yeni bir ayrıntı belli oldukça haberimizde yer vereceğiz.

- Temel İhtiyaç Kredisi başvuru yapan yapmayan dikkat! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 10 Bin TL, 7500 TL, 5 Bin TL kredi şartları...

  - 10 bin TL kredi desteğini kimler alabiliyor, kimlere neden verilmiyor?

 

- Geliri 5 bin TL'nin altında olanlara 10 bin TL destek kredi. Nasıl başvuru yapılır, nereden alınır?

 

Bireysel Temel İhtiya Destek Kredisinden Nasıl Faydalanılır?

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan her vatandaş Bireysel Temel İhtiya Destek Kredisinden yararlanabilmektedir. 

Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi
 

Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Ziraat Bankası olarak hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz.

Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi

Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Müşterilerimiz;

 • 10.000,-TL’ye kadar,
 • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli,
 • Aylık Eşit Taksitli Kredi kullanabilecektir.

Kredi Tutarı

Toplam Vade

Ödemesiz Dönem

Taksit Tutarı
(Sonraki 30 ay boyunca)

10.000

36 ay

6 ay

376.- TL

7.500

36 ay

6 ay

282.-TL

5.000

36 ay

6 ay

188.- TL

Kredi talepleri Bireysel İhtiyaç Destek Kredisi kriterlerine göre değerlendirilecektir.

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

 

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

 

Hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan müşterilerimizin gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL'ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunulmuştur.

Tutar ve Ödeme Koşulları

10.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleriyle kullanabilirsiniz.

Kredi ödemelerii; 6 ay ödemesiz dönemli olarak yapabilirsiniz.
 

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

Kredi Tutarı

Toplam Vade

Ödemesiz Dönem

Aylık Faiz Oranı

Taksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca)

10.000 TL

36 Ay

6 Ay

% 0,49

376 TL

7.500 TL

36 Ay

6 Ay

% 0,49

282 TL

5.000 TL

36 Ay

6 Ay

% 0,49

188 TL

Vakıfbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Vakıfbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

 

Üç kamu bankası arasında ihtiyaç destek kredisi sağlayan son kamu bankası ise Vakıfbank. 
 • 10.000 TL’ye kadar,
 • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli,
 • Aylık eşit taksitli,
 • Aylık %0,49 faiz oranıyla kullanabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasından hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalanabilecek.

Örnek Ödeme Tablosu:

 
Kredi TutarıToplam Vade Ödemesiz DönemTaksit Tutarı (Sonraki 30 Ay Boyunca)Efektif Yıllık Faiz oranı
10.000 TL36 Ay6 Ay376 TL7,4008
7.500 TL36 Ay6 Ay 282 TL7,4012
5.000 TL36 Ay6 Ay188 TL7,4013


  Türkiye'de Bankalar koronavirüs salgını boyunca sınıfta kaldı!

  Koronavirüs salgını bahanesiyle hükümet zoruyla kredi erteleme yapan bankalar fahiş rakamlarla kredi erteleme talebini alıyor. 3 ay kredi ertelemek isteyen banka, vatandaşın cebinde zaten olmayan bir para daha istiyor. Yüksek rakamlı faiz istemi nedeniyle BDDK başta olmak üzere Türkiye Bankalar Birliği'ne her gün şikayet yağıyor.Yapılan şikayetler takip ediliyor ama bankanın tavrı değişmiyor. Gecikmeye giren krediyi ertelemeyi kabul eden banka, yüksek faizle 3 ay erteleme yapıyor ve o faizi kredi sonuna kadar yayıyor. Böyle bir salgın durumunda dahi bankaların durumu fırsata çevirdiği ve en karlı sektör olarak öne çıkması ise pes dedirtti. Bu süreçte çaresizce evinde oturan vatandaş isyan etmek dışında bir şey yapamıyor.

  Kredi erteleme yalanı! Hükümet Bankalara el atsın...

  temel destek kredisi,
  Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

  EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

  Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

  Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

  YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

  Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

  Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

  Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

  YORUMLAR

  • 2 Yorum