Reklamı Geç
THY transit yolcu taşımacılığında rekor kırdı

THY transit yolcu taşımacılığında rekor kırdı

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları THY'den yeni bir rekor daha. Transit yolcu taşımacılığı alanında THY yeni bir rekor kırdı.

17 Ekim 2016 - 15:08

Ekonomik anlamda istikrar abidesi olan Türkiye'nin en büyüğü, Dünya'nın sayılı havayolu şirketlerinden biri olan THY yeni bir rekora daha imza atarken, adından sıkça söz ettirmeyi başardı.

Türk Hava Yolları (THY) transit yolcu taşımacılığı alanında gerçekleştirdiği uçuşlarla yeni bir başarının altına imzasını attığı bildirildi.

Konuya ilişkin THY Basın Müşaviri Yahya Üstün tarafından verilen son dakika haberin ayrıntılarına göre, 12 Ekim New York-İstanbul seferinde uçak başına gerçekleştirdiği uçuşlar kapsamında transit yolcu sayısılarında rekor kırıldığını bildirdi. 23.55'te New York'tan kalkan 350 kişiden 308'i transit yolcu olduğu kaydedilirken,  diğer tarftan özellikle İsrailli transit yolcu sayısında da hızlı bir yükseliş yaşandı. Tel Aviv'e aynı akşam 4 sefer gerçekleştiği ifade edildi.

2016 sene ortalarına kadara yüzde 54'lerde seyreden THY'nin bu alanda gerçekleştirdiği özel çalışma 2016'nın ekim ayında yüzde 60'a kadar yükseltildiği belirtilen açıklamada, yakın bir zaman önce THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı da "Lokal varışlı yolcuda bir azalma olduğunda bunu telafi etmek için transite yüklendik" açıklamasıda bulunmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..