Reklamı Geç
TMSF ’ye devredilen FETÖ şirketlerine 28 tane daha eklendi

TMSF 'ye devredilen FETÖ şirketlerine 28 tane daha eklendi

FETÖ'cü şirketlere 28 tanesi daha eklendi. Mahkeme tarafından Tokat ve Düzce'de yürütülen terör örgütü FETÖ operasyonu kapsamında soruşturması devam eden toplam 28 şirketin TMSF 'ye devredilmesine karar verildi.

15 Ekim 2016 - 06:51

Terör örgütü Fethullah Gülen'in (FETÖ) finansal ayaklarına yapılan soruşturmalar hızla devame derken, Tokat ve Düzce illerinde yürütülen soruşturmalarda FETÖ'cü 28 şirket yönetimine kayyum atandığı bildirildi.

15 Temmuz darbe girişimini ülkeye kara bir gece olarak yaşatan, dünyaya rezil eden FETÖ'nün finansalö destek ayaklarına operasyonlar sürüyor. FETÖ'cü şirketlere yöneik gerçekleştirilen operasyonlarda Tokat'ta FETÖ/PDY’ye soruşturmasında Tokat Sulh Ceza Hakimliği son KHK dahilinde, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince 7’si eğitim şirketi, 4’ü ise ticari şirket olmak üzere toplam 11 şirketin kayyumlar tarafından yönetilmesi için TMSF'ye devrettiği gelen haberler arasında.

Kayyum atanan FETÖ'cü terör örgütüne destek veren şirketler arasında bulunanların listesi;

- Burç Özel A.Ş., 
- Selçuklu Özel Eğitim Merkezi A.Ş., 
- Erbaa Gökkuşağı Özel Eğitim A.Ş., 
- Niksar Melikgazi Eğitim A.Ş., 
- Turhal Dantela Özel Eğitim A.Ş., 
- Zile Sistem Eğitim A.Ş., 
- Reşadiye Çağlayan A.Ş., 
- Dinç Plaza A.Ş., Dimteks A.Ş., 
- Pırlanta Kuyumculuk A.Ş. ve Prizma inşaat A.Ş. isimli şirketlerin tamamı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredildiği kaydedildi.

DÜZCE’DE DE 17 ŞİRKETE KAYYUM ATANDI!

Yürütülen FETÖ soruşturmasında Düzce merkezli 17 şirket Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devir edildi, kayyum atandı. Kararı, Düzce Sulh Ceza Hakimliği verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..