TOBB Nefes Kredisi kimler kullanabilir, şartları neler? 100 Bin TL'ye kadar 2021'de ödemeleri başlıyor...

Yeni bir kredi paketi açıklayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB Nefes Kredisi için düğmeye bastı. Peki TOBB Nefes Kredisi'ni kimler kullanabilecek, şartları neler?

TOBB Nefes Kredisi kimler kullanabilir, şartları neler? 100 Bin TL'ye kadar 2021'de ödemeleri başlıyor...
Editör: Hakan A.
27 Nisan 2020 - 14:07
İşletmelerin finansmana erişimine cevap verebilmek adına TOBB Nefes Kredisi devreye bir kez daha girdi. Koronavirüs mücadelesi ekonomik alanda devam ederken, yeni bir kredi paketi daha devreye alındı. Devlet destekli kredilere bir yenisi daha eklendi. TOBB Nefes Kredisi esnafa nefes aldıracak...

Ekonomi Haberleri  - 27 Nisan 2020 - İstanbul


Kouyla alakalı resmi açıklama ise TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan geldi. Yeni bir kredinin müjdesini veren Hisarcıklıoğlu, TOBB Nefes Kredisi Tanıtım Toplantısı'nda detayları paylaştı. Şimdiye kadar 6 kez nefes kredisi desteği veren TOBB; kaynak sağlamaya devam ediyor. Tüm kaynaklarını üyelerin emrine veren TOBB; toplam ortaya çıkarılan kaynak ile 6 Milyar TL kredi desteği sağlayacak. 

Açıklamada, 'TOBB Nefes Kredisi’nin faizi yıllık yüzde 7,50 olacak. Bir üyemiz azami 100 bin lira kredi kullanabilecek. Bu tutar illere göre 50 bin ile 100 bin arasında değişebilecek. Bizim için önemli olan kısmı şu; 2020 yılında ne anapara ne faiz ödemesi olmayacak. Krediyi alan üyemiz 2020 yılı için bankanın yolunu unutacak. Krediyi 2021 yılında 12 eşit taksitte geri ödeyecek. Kredinin yüzde 80’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak' ifadelerini kullandı.


DenizBank üzerinden sağlkanacak olan TOBB Nefes Kredisi daha sonra kamu bankalarının katılımı ile 6 Milyar TL'nin üzerinde kredi sağlanarak işletmelere nefes aldıracak. Oda Borsalara gitmeden dijital olarak TOBB sistemlerinden e-belge almak kaydı ile kredi başvuruları yapılabilecek. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum