TOKİ 26 ilde arsa satacak

TOKİ mülkiyetinde bulunan toplam 26 ildeki arsalar ihale yöntemiyle satışa çıkarılıyor. İdare, başta İstanbul olmak üzere, Ankara, Antalya ve Tekirdağ ve Trabzon gibi büyükşehirlerde arsa satacak.

TOKİ 26 ilde arsa satacak
Editör: Hakan A.
13 Kasım 2018 - 13:16
Devlet adına vatandaşa ucuz konut üretimi gerçekleştiren Toplu Konut idaresi kaynak ayırmak adına mevcut arsa stoğunun satışlarını sürdürüyor. İdare bu kez 26 ili kapsayan mülkiyetindeki toplam 87 kalem arsa için satış ihalesi düzenleyecek.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri - 13 Kasım 2018 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi başkanlığı (TOKİ) ülke genelinde mülkiyetinde bulunan bazı arsa satışlarına devame diyor. TOKİ mülkiyetinde olan 26 ilde kayıtlı arsa için ihale yöntemiyle satış düzenlenecek. Yatırımcıların büyük ilgi gösterdikleri TOKİ arsa satış ihalesi 29 Kasım 2018 tarihinde yapılacak.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, TOKİ, Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, Karaman, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Yozgat illerinde bulunan ve toplam büyüklüğü ise 993.000 m2 olan 87 kalem arsayı satışa çıkardığını duyurdu.


Vadeli satış bedeli yaklaşık 572 milyon TL olan arsalar vadeli olarak “Açık Artırma” yöntemi ile satılacak. Peşin ödeme yapmak isteyen alıcılara vadeli satış bedeli üzerinden %12,5 indirim uygulanacak.

Arsa satış ihalesi 29 Kasım 2018 tarihinde (Perşembe günü), saat 13:30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. İhaleyi online olarak takip etmek isteyenler ise internet üzerinden www.emlakyonetim.com.tr canlı yayın yapılacağı kaydedildi.

İhalede satışa sunulan arsalar hakkında bilgi almak isteyenler ise buradan ayrıntılara ulaşabilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum