TOKİ 50 ilde 277 gayrimenkulü açık artırmada satacak

TOKİ, Türkiye genelinde toplam 207 iş yeri ile 70 konutu açık artırma yöntemi ile satışa çıkardı. İşte satışa çıkartılan TOKİ iş yeri ve konutları ile fiyatları.

TOKİ 50 ilde 277 gayrimenkulü açık artırmada satacak
Editör: Hakan A.
05 Şubat 2019 - 09:03

Toplu Konut İdaresi yurt genelinde elinde bulunan gayrimenkullerin satışı için düzenlediği açık artırmalara bir yenisini daha ekliyor. İdare ülke genelinde 50 ilde elinde bulunan taşınmazların satışı için düğmeye bastı. TOKİ, iş yeri ve konuttan oluşan 277 adet taşınmazı açık artırma yöntemiyle satacak. Vatandaş merak ediyor açık artırma ne zaman yapılacak, ödeme şartları ve katılım şartları neler? İşte TOKİ açık artırması ve ayrıntıları...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / TOKİ Haberleri - 5 Şubat 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) dönem dönem gerçekleştirdiği açık artırma yöntemiyle gayrimenkul satışına 2019 Şubat ayında devam ediyor. TOKİ mülkiyetinde bulunan ve toplam 50 ili kapsayan projelerde yer alan taşınmazlar açık artırma ile satılacak. 

TOKİ, bu çerçevede 30 ilde 207 iş yeri ile 20 ilde 70 adet konutu Açık Artırma Yöntemi ile alıcısına satacak. TOKİ açık artırması 19 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek.İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerin de bulunduğu toplam 50 ilde hayata geçirilen projelerde TOKİ'ye ait taşınmazlar bu açık artırmada satılacak.

TOKİ tarafından yapılacak açık artırma ile gayrimenkul satışı 19 Şubat 2019 Salı günü, saat 13:00’te idare’nin Ankara Bilkent’te bulunan Merkez Binası’nda ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda düzenlenecek. TOKİ açık artırması ile alakalı daha fazla bilgi edinmek isteyenlerin  internet üzerinden emlakyonetim.com.tr adresi üzerinden detaylara ulaşabilir ve açık artırmaya çıkarılacak gayrimenkuller için teklif verilebileceği kaydedildi.

toki açık artırma gayrimenkul satışı 2019
                                                                                                
TOKİ açık artırmasına nasıl katılınır, gerekli olanlar neler?                  

- Fotoğraflı nüfus cüzdanı,

- Vatandaşlık kimlik ve Vergi sicil numaraları,

- Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak;

muhammen bedeli 30.000.- TL ye kadar olanlar için 2.000.-(İkibin) TL,
muhammen bedeli 31.000 - 99.999.- TL ye kadar olanlar için 5.000.-(Beşbin) TL,
muhammen bedeli 100.000 - 349.999.- TL’ye kadar olanlar için 10.000.-(Onbin) TL,
muhammen bedeli 350.000 – 999.999.- TL’ye kadar olanlar için 50.000.-(Ellibin) TL,
muhammen bedeli 1.000.000.- TL ve üstünde olanlar için 100.000.-(Yüzbin) TL, katılım teminatı ödemek zorundadırlar.

- Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname,

- Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet ile imza sirküleri. (Alıcılar başvuru sırasında “Açık Artırma Satış Şartnamesi”ni imzalayacaklardır.)

Satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetleri Emlak
Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. tarafından yerine getirilecektir.

Açık Artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek olup, başvurular/teminatlar anılan Bankaların tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecektir. Bununla birlikte, teklif alma sonrası Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatma işlemleri yine anılan Bankalar tarafından belirlenecek Temerküz Şubeler aracılığı ile yürütülecektir.

Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde de başvuru kabul edilecektir.

- TOKİ 207 iş yer, 70 konut açık artırma satış duyurusu için tıklayın.

- TOKİ 207 iş yeri, 70 konut açık artırma satışa çıkan gayrimenkullerin tam listesi için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum