TOKİ, `ayda 185 lira`dan başlayan taksitlerle 6...

TOKİ, `ayda 185 lira`dan başlayan taksitlerle 6 bin 893 konutu satışa çıkardı

Sosyal konut üretiminde lider kurum TOKİ, 38 ilde kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunuyor. Toplu Konut İdaresi 38 ilde açık satışla 6 bin 893 konut için satış başvurularını almaya başladı.

TOKİ, `ayda 185 lira`dan başlayan taksitlerle 6 bin 893 konutu satışa çıkardı
Editor: Hakan A.
16 Nisan 2018 - 08:44

Türkiye'nin en büyük sosyal konut üretimini gerçekleştiren Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yurt genelinde 38 ili kapsayan toplam 6 bin 893 adet konut için satış başvurularını almaya başladığını duyurdu. TOKİ ülke genelinde satışlarına başladığı uygun şartlarla ev sahibi yapacağı konutlar için başvurular başladı. İşlte TOKİ konut projeleri hakkında en son bilgiler...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Nisan 2018 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) yurt genelinde 38 ilde açık satışa sunulan 6 bin 893 konut için satışlara başlarken, ayda sadece 185 liradan başlayan taksit seçenekleri ile vatandaşı uygun şart ve koşullarda ev yapmak için yeni kampanyasına başladı. Başvuruları alınmaya başlanan konut projeleri yurdun dört bir yanında 38 il ve bu illere bağlı ilçelerde satışa sunuldu.

TOKİ tarafından Türkiye'nin çeşitli illerinde toplamda 38 ili kapsayan açık satışları kapsamında 6 bin 893 konut, 55 bin liradan başlayan fiyatlar ve aylık 185 lira gibi kira ödercesine ev sahibi olma fırsatı sunulan dairelerde satışlara start verildi. 

Konuyla alakalı resmi duyuru TOKİ Başkanı M.Ergün Turan tarafından yapılan açıklama ile kamuoyuna duyuruldu. Turan açıklamasında, "Türkiye'nin 38 ilinde 6 bin 893 konutu açık satış yöntemi ile satışa sunduk. Ev sahibi olmak isteyen orta ve alt gelir grubu vatandaşları kira öder gibi ev sahibi olabilecekler. Ayda 185 liradan başlayan tasitlerle konut sahibi olacaklar. Başvuruları alınmaya başlanan konutlar ön şartsız, kurasız ve başvuru önceliğine göre satılacak. Vatandaşlar ilgili bankalara müracaat ederek konut sahibi olabilecekler. Bizim en önemli şartımız vatandaşlarımızın daha önce hiç konut sahibi olmamasıdır. Ayrıca daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 18 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor. Konutlarımızın satışları netliklerine ve bulunduğu illere göre yüzde 10, yüzde 20 ve yüzde 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleri ile gerçekleştirilecektir" ifadeleri ile ev sahib olmak isteyenler için önemli bir fırsatı kamuoyu ile paylaştı.

Diğer taraftan TOKİ'nin İstanbul Kayaşehir bölgesinde hayata geçirdiği ve başvuruları sona eren konut projesinde 16 binden fazla başvuru yapıldığı ve kura çekilişinin yakında yapılacağı ifade edildi.

İşte TOKİ tarafından Türkiye'nin 38 ilinde satışa sunulan ve başvuruları başlayan o konut projelerinin listesi.

TOKİ tarafından satışlarına başlanılan konutlar için daha fazla bilgi almak isteyenler, idarenin resmi internet sitesi olan www.toki.gov.tr adresinden bilgi alabilirler.

toki türkiye geneli konut satışları il listesi 2018

Diğer taraftan TOKİ tarafından başlatılan yüzde 20 indirim kampanyasında geri sayım başladı!

Turan, “Yüzde 20 indirim kampanyası sayesinde vatandaşlarımız bütün borç bakiyesini kapatmayacak. Tüm ev alan vatandaşlarımız bu imkandan yararlanabilecek. Borcunun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin %25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde %20 indirim kampanyasından faydalanabilecek. Satışları 2016 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2016 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmemiştir. Konut ve iş yeri alıcılarının 24 Nisan – 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuru yaparak ödemelerini yapabilecekler.” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum