TOKİ Başkanı Bulut 76 gökdelen iddialarını yalanladı

Son günlerde basında sıkça yer alan 76 gökdelen iddialarına ilişkin TOKİ Başkanı Bulut açıklamada bulundu. Böyle bir rapor yok diyen Bulut iddiaları yalanladı.

TOKİ Başkanı Bulut 76 gökdelen iddialarını yalanladı
Editör: Hakan A.
17 Şubat 2019 - 09:03

İstanbul'da yüksek katlı gökdelenler ile rant iddialarına ilişkin cevap geldi. TOKİ Başkanı Bulut, ortaya atılan 76 gökdelen iddialarına cevap verdi. Öyle bir rapor yok diyen Bulut net konuştu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Şubat 2019 - İstanbul


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından bir anda gündem olan ve basında ses getiren iddialara ilişkin TOKİ Başkanı Bulut açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut idaresi Başkanı (TOKİ) Ömer Bulut, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da inşa edilen 76 gökdelen üzerinden "haksız rant elde edildiği ve TOKİ tarafından rapor hazırlandığı" yönünde yaptığı açıklamalara cevap verdi.TOKİ Başkanı Bulut, iddiaların asılsız olduğunu belirterek böyle bir raporun olmadığının altını çizdi. TOKİ olarak yatay, az katlı ve yerel mimariyi esas alan mahalle konseptli projeler üretimini sürdürdüğünün altını çizen Bulut,  "Böyle bir rapor yok. İdaremiz veya idaremiz çalışanları tarafından böyle bir rapor hazırlanmamıştır. TOKİ'nin ve çalışanlarının böyle bir rapor hazırlamak gibi bir görevi de bulunmamaktadır." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum