TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir 10 Şubat 2019 kura sonuçları açıklandı

TOKİ Gaziantep ilinde hayata geçirdiği Kuzey Şehir konut projesinde kura çekilişi heyecanı yaşandı. Gaqziantep Kuzey Şehir TOKİ konutlarında 916 aile ev sahibi olurken, kura çekilişi sonuçları belli oldu. TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir Kura sonuçları isim listesi haberimizde.

TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir 10 Şubat 2019 kura sonuçları açıklandı
Editor: Hakan A.
10 Şubat 2019 - 17:15 - Güncelleme: 11 Şubat 2019 - 07:35

Toplu Konut İdaresi tarafından Gaziantep ilinde inşaa edilen 916 konutluk Kuzey Şehir Projesinin yeni etap evleri için kura çekilişi heyecanı yaşandı. Ev sahibi olmak isteyenlerin yoğun başvuru yaptığı Gaziantep Kuzey Şehir TOKİ konutları için vatandaş kura çekilişi yapılan salona akın etti. Büyük heyecan yaşanan kura çekilişi sonuçları isim listesi açıklandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / TOKİ Haberleri - 10 Şubat 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde ev vatandaşı kira öder gibi, uygun şart ve koşullarda ev sahibi yapıyor. İdare bu çerçevede yurt genelinde çok sayıda konut projesinde üretimini sürdürüyor. Bu projeler arasında Gaziantep Kuzey Şehir konut projesi de yer alıyor. Satışa sunulan evlere ise vatandaş büyük bir ilgi gösteriyor.

Her yıl ülke çapında 60 binden fazla konut üretimi yapan TOKİ, 2019 yılı konut projelerinden Gaziantep ilinde yteni projeler için kolları sıvadı. Gaziantep ilinde yapımı planlanan Kuzey Şehir konut projeleri tamamlandığında bölgede 50 bin konut yer alacak. Dev proje ile bölgede büyük bir istihdam hamlesi de yapılmış olacak.

Türkiye'nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ Gaziantep ilinde hayata geçirdiği projesinde konut kuralarını bugün noter huzurunda gerçekleştirdi. Satışa sunulduğu günden bu yana çok sayıda başvurunun yapıldığı Kuzey Şehir TOKİ konutları için bugün kura çekilişi heyecanı yaşandı. TOKİ tarafından inşaa edilen Kuzey Şehir 3. Etap konut projesi kapsamında başvurularını tamamlayanlar arasında düzenlenen kura çekilişine çok sayıda vatandaş katıldı. İdare yetkilileri ile Noter huzurunda düzenlenen kura çekilişinde adı okunan vatandaşlar büyük bir sevinç yaşadı.

Kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir 3. Etap konut projesinde ev sahibi olmaya hak kazananların isim isim tam listesi idare tarafından ilk olarak açıklanacak. Kura sonucunda isimleri belirlenen vatandaşların cep telefonlarına kısa mesajlarla kura sonuçları ulşatırılıyor. Diğer taraftan TOKİ resmi web sitesinde kura sonuçları sorgulanabiliyor.

TOKİ resmi web sitesi toki.gov.tr adresinden Gaziantep Kuzey Şehir 3. Etap Kura sonuçları isim listesini inceleyebilirsiniz.

Kura sonucu sorgulamak için tıklayın.

Reklam