TOKİ indiriminde son gün
Reklam

TOKİ indiriminde son gün

TOKİ İndirim kampanyası 19 Ekim tarihinde sona eriyor. İndirimlerden faydalanmak isteyenler için yarın son gün.

TOKİ indiriminde son gün
Editor: Hakan A.
18 Ekim 2018 - 09:02
Reklam

Vatandaşı ucuz, kira öder gibi ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 2018'de ikinci kez düzenlenen indirim kampanyasında sona gelindi. 19 Ekim (yarın) sona erecek TOKİ İndirim Kampanyası'na ilişkin en son bilgiler paylaşıldı. 

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 18 Ekim 2018 - İstanbul


Her yıl TOKİ tarafından gerçekleştirilen konut satışlarında vadelerden kurtulmak isteyen vatandaşların indirim alarak peşin ödemelerle hesaplarını kapattıkları kampanyada sona gelindi. Bu yıl ikincisi düzenlenen TOKİ İndirim Kampanyası yarın sona erecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satılan evlerde uzun vade seçenekleri, öde öde bitmeyen taksitlerden kurtulmak, indirim imkanından faydalanmak isteyenleri kapsayan ve senede bir kez yapılan indirim kampanyasında sona gelindi. Kira öder gibi ev sahibi olan binlerce vatandaş taksitlerinden peşin ödemeyle kurtularak TOKİ İndirim Kampanyası'ndan faydalandı.

Her yıl yapılan indirim kampanyalarına TOKİ'den ev sahibi olmuş vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Yarın sona erecek kampanya 30 gün devam etti.  21 Eylül-19 Ekim tarihleri arasında idareden ev sahibi olan vatandaşların indirim kampanyası sayesinde yüzde 24'e varan indirimlerle ödemelerini yaptılar. Borcunun tamamını kapatan vatandaşların kasaya bıraktıkları para ise 37 Milyon Lira olarak açıklandı.

Kampanya, satışları 2017 Haziran sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 Haziran sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri için geçerli oldu. TOKİ İndirim Kampanyası ile şu ana kadar 9 bin 870 vatandaş yararlanırken, yastık altındaki birikimlerle  427 milyon 427 bin borç bakiyesi kapatılmış oldu

YORUMLAR

  • 0 Yorum