TOKİ İstanbul konut kura çekilişleri canlı yayında izlenecek!

İstanbul'da üç ilçe için TOKİ kura çekilişleri başlıyor! TOKİ, 100 Bin sosyal konut kura çekilişleri tüm hızıyla devam ederken, törenlerin iptal edilmesi ile birlikte kura çekimi izleyicisiz olarak sadece canlı yayında izlenebilecek.

TOKİ İstanbul konut kura çekilişleri canlı yayında izlenecek!
Editör: Hakan A.
15 Mart 2020 - 16:33 - Güncelleme: 16 Mart 2020 - 11:10

Türkiye'nin 81 ilinde TOKİ 100 Bin sosyal konut kura heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. 360 Bin civarında başvuru yapılan İstanbul TOKİ konutlarında kura heyecanı tüm hafta boyunca sürecek. TOKİ, İstanbul'da Tuzla başta olmak üzere, Arnavutköy ve Başakşehir konut projelerinde yer alan evlerin hak sahipleri bu hafta boyunca sürecek kura çekilişlerinde belirlenecek. İlkj kura çekilişi ise TOKİ Tuzla 5750 konut için düzenlenecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 15 Mart 2020 - İstanbul


Milyon rakamının aşıldığı TOKİ konutlarında heyecanlı kura çekilişi bekleyişleri devam ediyor. Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) yurt genelinde alınan koronavirüs önlemleri kapsamında kura çekilişi törenlerini izleyicisiz yapma kararı aldı. Bu karar sonrasında, salonlarda binlerce kişinin katıldığı kura çekilişi törenleri yapılmayacak. TOKİ bundan böyle koronavirüs önlemi gereğince tüm kura çekilişlerini canlı yayın üzerinden izletecek. TOKİ İstanbul Tuzla kura çekilişi bu kapsamda ikinci kez yapılacak. Hafta başından itibaren 16 Mart itibariyle İstanbul için kura çekilişleri başlıyor. Tuzla başta olmak üzere, Arnavutköy ve Başakşehir ilçelerinde toplam 10 Bin konut için 360 bin kişi içinden kuralar çekilerek hak sahipleri belirlenmiş olacak.

Tuzla TOKİ konut kura çekilişi canlı yayında takip edilebilecek!TOKİ; İstanbul'da merakla beklenen kura çekilişleri için geri sayıma başladı. İstanbul'da Tuzla konut projesinde yer alan 5750 konut için kura çekilişi 16 Mart Pazartesi günü başlayacak. Kura çekilişi işlemi yerinde takip edilemeyecek. Sadece internet üzerinden canlı yayında takip edilebilecek. İlk kura çekilişi İstanbul Tuzla TOKİ konutları için gerçekleştirilecek. Kura çekilişi saat 11:00'de başlayacak ve 4025 adet 2+1 konut için gün boyu hak sahipliği belirleme kura çekilişi sürecek.

Kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ haftanın ilk kura çekilişini gerçekleştireceği Tuzla projesi iin şimdiden kura sonuçları merak ediliyor. TOKİ Tuzla 5750 konut için 2+1 konut kura çekilişini Pazartesi günü saat 11:00'de başlnacak. Noter ve idare yetkililerinin katılımı ile başlayacak kura çekilişi sonuçları canlı yayında anlık olarak takip edilebilecek.

TOKİ Tuzla kura çekilişi sonrasında ise Arnavutköy konut projesinde yer alan evler ve haftanın son günü Cuma günü ise Başakşehir projesindeki evlerin kuraları çekilerek hak sahipleri belirlenmiş olacak.

TOKİ 16-20 Mart atrihleri arasında sadece İstanbul konut kuralarının çekilişi yapılacak ve Cuma günü kura çekim işlemi tamamlanmış olacak.


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.


Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.
toki istanbul kura çekilişleri başlıyor! 16 Mart 2020 Tuzla, arnavutköy, başakşehir kura çekilişleri canlı yayın

YORUMLAR

  • 0 Yorum