TOKİ İstanbul Silivri konutlarında 700 Lira taksitle satılık evler

Toplu Konut İdaresi TOKİ İstanbul Silivri Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında rn 934 adet 2+1 daire satışı için başvurular alınmaya başlandı. TOKİ Silivri konut projesi fiyatları, güncel ödeme bilgileri emlakpencerem.com da.

TOKİ İstanbul Silivri konutlarında 700 Lira taksitle satılık evler
Editör: Hakan A.
18 Haziran 2018 - 14:19 - Güncelleme: 19 Haziran 2018 - 13:53

Toplu Konut İdaresi TOKİ tarafından İstanbul Silivri konut projesi kapsmaında satış başvuruları alınmaya başlandı. 934 adet 2+1 kopnut olarak tasarlanan TOKİ Silivri konutlarında ev sahibi olmak isteyenlere ayda 700 TL'den başlayan taksitlerle konutlar satışa sunuldu. Silivri TOKİ konutları başvcuru şartları, güncel fiyat listesi ve ödeme planı bilgileri haberimizde.

Emlak Pencerem / TOKİ haberleri - 18 Haziran 2018 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) ülke genelinde sürdürdüğü konut satışlarına İstanbul Silivri ilçesinde inşaa edeceği projede yer alan evlerin satışları ile devam ediyor. TOKİ İstanbul Silivri Alt Gelir Grubu Konut Projesinde ev satışları bu sabah 18 Haziran tarihinde başladı.

Konuyla alakalı TOKİ duyurusunda. "İstanbul Silivri Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında İdaremiz tarafından inşa ettirilen 2 oda 1 salon nitelikli 934 adet konut 18 Haziran 2018 – 29 Haziran 2018 tarihleri arasında T. Halk Bankası AŞ. aracılığı ile Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulmaktadır" denildi.

Başta alt gelir grubuna yönelik vatandaşlar olmak üzere Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar için Silivri TOKİ konutlarında ev satışlarına başlandı.

TOKİ İstanbul Silivri konut fiyat listesi ve ödeme planı bilgileri

2+1 tipinde konutların satışa çıktığı TOKİ İstanbul Silivri konut projesinde yer alan evlerin satış fiyatı ise 198 Bin TL olarak aıklandı. 2. ve 4. kategoride ₺25.000 peşinat bedeli 180 ay vade ile satış yapılacaktır. 3. Kategoride ise ₺ 25.000 peşinat bedeli 180 ay veya ₺30.000 peşinat bedeli 240 ay vade seçenekleri ile satış yapılacak olup (başvuru bedeli peşinat tutarından mahsup edilecektir.), ilgili bedeller 17 Eylül – 05 Ekim 2018 tarihleri arasında tahsil edilecektir.

toki istanbul silivri konutları satış şartları

toki istanbul silivri konut projesi satış

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ₺4.800 olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ₺ 4.800 olması) gerekmektedir.

“Asil Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 11-12 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

2., 3. ve 4. kategori hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre artırılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihine göre İdarece belirlenecektir.

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde, faizsiz konut kredisinden faydalanacak hak sahipleri için tahsis edilen kredi tutarı konut peşinatına sayılacak, bakiye borç bulunması durumunda gayrimenkul satış sözleşmesi hükümleri uygulanacaktır.

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde faizsiz konut kredisinden faydalanmayacak hak sahipleri için konutlar, ₺25.000 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli satılacak olup, peşinat bedeli 17 Eylül – 05 Ekim 2018 tarihleri arasında tahsil edilecektir.

Taksit ödemeleri, konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır. Konutların şerefiyeli satış fiyatları ile sözleşme imzalama işlemlerine ilişkin detaylar ileri bir tarihte belirlenecek ve ilan edilecektir.

Başvuru işlemleri sırasında 2., 3. ve 4. kategori başvuru sahiplerinden başvuru sırasında ₺1.000 başvuru bedeli alınacaktır. Kura sonucunda konut satın alma hakkı kazanamayanların başvuru bedelleri, başvuru sahiplerine 11-12 Temmuz 2018 tarihinden itibaren iade edilecek.

Daha fazla bilgi almak isteyenler için;

Satıcı : Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (İdare)

Adres : Halkalı Atakent Mahallesi 221. Sok. No:5 (Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi karşısı)  34307 Halkalı - Küçükçekmece / İSTANBUL

İletişim İnternet : www.toki.gov.tr

İletişim Telefon : 0212- 495 40 40 / 444 86 54

Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili Banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır. Ortalama fiyatlar ile ödeme koşulları aşağıda sunulmaktadır.

TOKİ İstanbul Silivri konutları satış ilanı için tıklayın

TOKİ Başvuru şartları ve diğer koşullar

SÖZLEŞME AŞAMASINDA İBRAZ EDİLECEK BELGELER:

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ile adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan ve İstanbul il sınırları içerisinde en geç 30.06.2016 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması (01.07.2016 tarihi ve sonrasında ikamet etmeye başlayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az son 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

2. Hane halkı gelirinin en fazla net ₺4.800 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, Başvuru sahibi evli ise kendisi ve eşinin ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belge (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumundan çalıştığına dair alınan belge ile maaş bordroları vb.) Başvuru sahibi veya eşi çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair
belge 

Belge getirmeyenlerin hakları iptal edilecektir. Gerekli görüldüğünde ek belge istenebilecektir. Sözleşme imzalama işlemleri sırasında evrak getirmeyen, Sözleşme imzalamayan, peşinatını yatırmayan, banka komisyonu ödemeyen ve ayrıca KDV yatırmayan hak sahiplerinin konut alma hakları iptal edilecektir. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek ödenen peşinat ve taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecektir.

ŞEHİT AİLELERİ, HARP VE VAZİFE MALULLERi İLE DUL VE YETİMLERİ KATEGORİSİ SÖZLEŞME İMZALAMA İŞLEMLERİ;

1) A-) Toplu Konut Fonundan Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisinden Yararlanmak İstenmesi Durumunda; Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisindeki başvuru sahipleri, ilgili Banka aracılığı ile Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılacak faizsiz konut kredisinden faydalanacağından, tahsis edilen kredi tutarı konut bedelinden mahsup edilecek, bakiye borç kalması durumunda 120 ay vade ile yukarıda belirlenmiş olan artış esaslarına göre ödenecektir. Ancak, belirlenen konutun bedelinin kredi tutarından düşük olması durumunda; satış bedeli dışında kalan masraflar ve vergiler dikkate alınarak kredi ödemesi yapılır ve bu miktar kredi tutarını geçemez.

B-) Toplu Konut Fonundan Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisini kullanmaksızın konut başvurusu Yapılması Durumunda;  Halkalı Atakent Mahallesi 221. Sok. No:5 (Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi karşısı) Tel: 444 86 54 www.toki.gov.tr

Kredi hakkından yararlanmaksızın başvuru yapılmak isteniyor ise, Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü’nden "TOPLU KONUT FONU’NDAN MALÜL VE ŞEHİT AİLELERİNE AÇILACAK FAİZSİZ KONUT KREDİSİ YÖNETMELİĞİNE GÖRE BU KREDİYİ DAHA ÖNCE KULLANMIŞ VE EMEKLİ SANDIĞINDAN (DEVREDİLEN) AYLIK ALANLARIN KONUT BAŞVURUSUNDA İBRAZ EDECEKLERİ BELGE" veya “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİNİN” alınarak anılan belgelerin ekinde, konut başvurusu yapılan İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya başvuru yapılan İl nüfusuna son 3 yıldır kayıtlı olduklarına ait belgeler (Nüfus kayıt örneği) istenecektir. Yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişi/kişilere, bu satış kampanyasından bir defaya mahsus olmak üzere konut satışı yapılacaktır.

Konutlar, fiyat listelerinde bulunan indirimsiz fiyatlar üzerinden, ₺20.000 peşinat bedeli 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları konut teslimlerini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacak olup, peşinat bedeli 17 Eylül – 05 Ekim 2018 tarihleri arasında tahsil edilecektir.

ŞEHİT AİLELERİ, HARP VE VAZİFE MALÜLLERİ İLE DUL VE YETİMLERİ KATEGORİSİ FAİZSİZ KONUT KREDİSİ KULLANMAYACAK HAK SAHİPLERİ SÖZLEŞME İMZALAMA İŞLEMLERİ;

11 TEMMUZ – 12 TEMMUZ 2018 tarihleri arasında kura ile belirlenen konuta ilişkin peşinat bedelini yatırarak sözleşme imzalayacaklardır.Söz konusu kişilere bu satış kampanyasından bir defaya mahsus olmak üzere konut satışı yapılacaktır.

Konutlar, ₺20.000 peşinat bedeli 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları konut teslimlerini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacak olup, peşinat bedeli 17 Eylül – 05 Ekim 2018 tarihleri arasında tahsil edilecektir.

OTURMA KOŞULU ve İADE İŞLEMLERİ ;

Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal edilecektir. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecektir.

İdare gerek görmesi halinde satışa sunulan konutlardan bir kısmını veya tamamını satıştan çekmeye yetkilidir. 

Gayrimenkul Satış İşlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum