Reklamı Geç
TOKİ Kocaeli Gebze konut projesi için ihale yapıldı

TOKİ Kocaeli Gebze konut projesi için ihale yapıldı

TOKİ Kocaeli Gebze konut projesi kapsamında hayata geçireceği 260 konut ile sosyal donatıların ihalesi gerçekleştirildi. Kocaeli Gebze TOKİ projesinde konut satışları başlıyor.

08 Mart 2017 - 09:17

TOKİ 2017 konut projelerine Kocaeli ili Gebze ilçesinde inşa edeceği 260 daireden oluşacak projesini ekledi. Kocaeli Gebze TOKİ projesinde ihale yapıldı, satışlara başlanıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Mart 2017 - İstanbul

Türkiye genelinde her sene 60 binin üzerinde konut inşa eden TOKİ, 2017 projelerine bir yenisini daha ekledi. TOKİ yeni konut projeleri dahilinde Kocaeli Gebze'de hayata geçireceği 260 konuttan oluşacak projesinin ihalesini gerçekleştirdi. Projede ev sahibi olmak isteyenler için satışlar başlıyor.

Konuya ilişkin resmi açıklama idare resmi internet adresinden duryurulurken, "Kocaeli Gebze’de 260 konut ile sosyal donatıların ihalesi yapıldı" bilgisi verildi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kocaeli iline bağlı Gebze İlçesi, Kirazpınar Mahallesi Gecekondu Önleme Bölgesi üzerinde hayata geçireceği projesinde 260 konutun ihalesini yaptı. 7 Mart 2017 Salı günü yapılan konut ihalesi kapsamında ayrıca ilköğretim okulu (24 derslikli), kreş, 12 dükkân ve cami ile altyapı ve çevre düzenleme işlerini de kapsadığı kaydedildi.

TOKİ Kocaeli Gebze projesinde ayrıca, yükseklikleri zemin+6 ve zemin+7 olan konutların 81 adet 2+1 ve 172 adet 3+1 daire tiplerinden oluşacağı bildirildi.

Cephe tasarımlarında modern mimari anlayışın hâkim kılındığı projeyle yerleşim alanı; okulu, kreşi, dükkânları, camisi, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor. Projede büyük ve estetik pencereler ile gün ışığından daha etkin yararlanılması düünülerek Kocaeli Gebze TOKİ projesinin yükseleceği ifade edildi.

Projede konut satışlarının uygun koşullarla önümüzdeki günlerde duyurusunun yapılarak başlayacağı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..