TOKİ kura çekilişlerine yeniden başlıyor! Kura tarihleri açıklandı...

Toplu Konut İdaresi tarafından durdurulan 100 Bin sosyal konut kampanyası için kura çekilişi yeniden başlıyor! TOKİ 100 Bin konut kura tarihleri ne zaman?

TOKİ kura çekilişlerine yeniden başlıyor! Kura tarihleri açıklandı...
Editör: Hakan A.
24 Nisan 2020 - 12:07
TOKİ, beklenen kura açıklamasını yaptı. Koronavirüs ile mücadele nedeniyle durdurulması kararlaştırılan 100 Bin sosyal konut kura çekilişi işlemlerine kaldığı yerden devam edilmesi kararı verildi. TOKİ 28 Nisan itibariyle Manisa ili kura çekilişi ile 100 bin sosyal konut kura çekilişine devam edecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 24 Nisan 2020 - İstanbul


Her sene 100 bin sosyal konut kampanyası başlatan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) koronavirüs salgını nedeniyle törenleri durdurarak ilk önlemini almış, internet üzerinden devam eden kura çekilişleri kısa bir süre sonra durdurulmuştu. Yaşanan süreç ve salgın riski hala devame derken, bu sabah TOKİ, kura çekilişi müjdesini verdi. 

Türkiye'nin 81 ilini kapsayan sosyal konut programında yer alan evlerin kuraları 28 Nisan 2020 itibariyle yeniden başlayacak. Karar TOKİ tarafından alındı. Mart ayında, koronavirüs salgını önlemleri arasında bankalardan para iadesi almak isteyen vatanbdaşların risk oluşturmasını önlemek amacıyla TOKİ kura çekilişleri için durdurulma kararı alındı. Kura çekilişleri online internet üzerinden yenbiden başlatılıyor.

Manisa ilinde kalan kura çekilişleri yeniden başlıyor. 28 nisan tarihi itibariyle kura çekilişi Manisa ilinden başlayacak. İnternet üzeri,nden canlı yayınlarla takip edilebilecek olan TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyasında kura çekilişleri başlamış olacak.

TOKİ 100 Bin sosyal konut kura çekilişi il il tarihlerini merak edenler burada yer alan haberimizden, kura tarihlerini öğrenebilir.


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum