TOKİ Silivri 2+1 kura sonuçları

TOKİ İstanbul Silivri 2+1 1.Etap 934 konut kura çekimi tamamlandı. 934 konut için 16 Bin 880 esas başvuru yapıldı. Silivri TOKİ 2+1 konut kura sonuçları haberimizde.

TOKİ Silivri 2+1 kura sonuçları
Editör: Hakan A.
11 Temmuz 2018 - 18:00 - Güncelleme: 12 Temmuz 2018 - 14:12

Silivri'de TOKİ tarafından inşaa edilen 2+1 konutların kura çekilişi tamamlandı. Binlerce vatandaş kura sonuçlarını beklemeye başladı. Kura sonuçları isim listesi için geri sayım sürüyor. TOKİ Silivri 2+1 kura sonuçları haberimizde yer alacaktır.

Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından alt gelir grubu vatandaşlara yönelik toplam 934 konut olarak tasarlanan Silivri 1. Etap konut projesi için hak sahibi belirleme kura çekimi tamamlandı. Noter ve idare yetkililerinin huzurunda gerçekleştirilen Silivri TOKİ kura çekilişinde başvuru yapan binlerce hak sahibi hazır bulundu.

Türkiye genelinde her yıl 60-70 bin adet konut üreten, ürettiği konutları alt ve orta gelir grubuna uygun şart ve koşullarda kira öder gibi ev sahibi yapan TOKİ, İstanbul Silivri'de alt gelir grubuna yönelik inşaa ettiği 934 konutun kura çekililişini bugün tamamladı. 3+1 daireler için başvuru yapanlar ise yarın (12 Temmuz Perşembe günü)  Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi saat 11:00’da 3+1 tipi konutlar için Hak Sahipliği Belirleme Kurası gerçekleştirilecektir.

Şimdiye kadar TOKİ'den hiç ev sahibi olmayan, başvuru şartlarını yerine getiren vatandaşlar arasında toplam 16 Bin 880 kişi 2+1 evler için başvuruda bulunduğu Silivri TOKİ konutları 1. ve 2. etap konutlar olarak iki gün boyunca kura çekilişi devam edecek. 11 Temmuz tarihinde 2+1, 12 Temmuz tarihinde ise 3+1 konut kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenmiş olacak.

TOKİ Silivri kura çekilişi ve sonuçlarınınn açıklanması için idarenin listeyi yayımlaması gerekmekte. Kura sonuçlarının açıklanması esnasında adı okunan vatandaşların tamamına TOKİ tarafından SMS yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır.

TOKİ Silivri kura sonuçları isim listesi saat kaç gibi açıklanacak?

Haberimizin yayına hazırlandığı esnada yedek kuralarının çekimi halen devam ediyordu. TOKİ tarafından kura sonuçlarına dair isim listelerinin yayımlanmasının peşinden emlakpencerem.com da bu haberimizin sonunda verilen linklerde kura çekiliş sonuçları yayımlanacaktır. Bu süre 19:00 veya daha geç olabilir. Kurada adı çıkan vatandaşlarımızı tebrik eder, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Kura çekilişinin ntamamlanması sonrasında idare yetkilileri kura sonuçları isim listesini (asıl ve yedek) TOKİ resmi veb sitesinde yayımlar. EmlakPencerem.com olarak bizler de hemen peşinden listeleri haberimize ekleriz. Kura sonuçları isim listelerine dair .PDF dosyalarında kura çekilişinde ismi okunan asıl ve yedek kişilerin isimleri kimlik numaralarının kısmen gizlenmesi ile yayımlanır.

Saat 19:00 itibariyle kura sonuçları eklenmiştir.

2+1 Silivri TOKİ konutları kura sonuçları için tıklayın

Kuraya esas başvuru listesi için tıklayın 2+1

3+1 TOKİ Silivri kura sonuçları isim listesi için tıklayın

YORUMLAR

  • 0 Yorum