TOKİ, Sivas, Manisa, Kırklareli ve Erzincan'da 1486 konut için ihaleleri yaptı

TOKİ Sivas ili başta olmak üzere, Kırklareli, ERrzincan, Manisa ve Trabzon'da 8486 konut için düğmeye bastı. Hafta arasında TOKİ 1486 konutun ihalesini tamamladı. İşte günün son dakika TOKİ haberleri ve diğer önemli gelişmeler.

TOKİ, Sivas, Manisa, Kırklareli ve Erzincan'da 1486 konut için ihaleleri yaptı

TOKİ Sivas ili başta olmak üzere, Kırklareli, ERrzincan, Manisa ve Trabzon'da 8486 konut için düğmeye bastı. Hafta arasında TOKİ 1486 konutun ihalesini tamamladı. İşte günün son dakika TOKİ haberleri ve diğer önemli gelişmeler.

TOKİ, Sivas, Manisa, Kırklareli ve Erzincan'da 1486 konut için ihaleleri yaptı
11 Ağustos 2017 - 08:36

TOKİ Ağustos ayında sosyal konut projeleri için gerçekleştirdiği ihalelere devam etti. TOKİ Başkanı Turan, bazı projeleri yerinde dolaştı ve icelemelerde bulundu. Diğer tarftan hak sahipleri yapılan kura çekilişleriyle belirlenen Niğde ve Karabük Safranbolu konut kura sonuçları belli oldu. Ağustos ayınınilk haftasında öne çıkan TOKİ haberleri ve diğer ayrıntıları Emlak Pencerem'den takip edebilirsiniz.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Ağustos 2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilmesi planlanan yeni konut projeleri belirlendi. Projelere dair ihaleler gerçekleştirildi. Bu kapsamda TOKİ, Sivas ilinde 82 adet konut, Kırklareli’ne 535 adet konut,  Erzincan Kemah’a 94 konut, Manisa Yunusemre’ye mahalle konseptinde 775 konut için düğmeye bastı. İhaleeri tamamladı.

- TOKİ'den Sivas Altınyayla’da 82 konut

Sivas’ın Altınyayla İlçesi’nde inşa edilecek 82 konutun ihalesi yapıldı. 3 Ağustos, Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Yükseklikleri zemin+3 olan konutlar 2+1 planında inşa edilecek.

- TOKİ’den Kırklareli’ne 535 konut

Kırklareli’nin Hamidiye Mahallesi’nde inşa edilecek 535 konutun ihalesi yapıldı. 7 Ağustos, Pazartesi günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Yükseklikleri zemin+4 olan projedeki konutların 245’i 2+1 ve 290’ı ise 3+1 planında tasarlandı.

- TOKİ’den Erzincan Kemah’a 94 konut

Erzincan’ın Kemah İlçesi’nde inşa edilecek 94 konutun ihalesi yapıldı. 10 Ağustos, Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Yükseklikleri zemin+3 olan konutlar 2+1 planında inşa edilecek.

- TOKİ'den Manisa Yunusemre’ye mahalle konseptinde 775 konut

Manisa’nın Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi’nde inşa edilecek 775 konutun ihalesi yapıldı.

3 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca 12 derslikli ilköğretim okulu, 12 derslikli ortaokul, 9 dükkân, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer alıyor.

Projede yükseklikleri zemin+2, 3, 4 olan konutlar 1+1, 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek.

Yerel mimariyle inşaa edilecek!

TOKİ tarafından hayata geçirilmesi planlanan pek çok proje yöreye özgün olarak inşa edilecek projede, modern ve yöresel mimarinin izleri buluşturuldu. Cephelerde zemin kat seviyesinde taş kaplama, ahşap görünümlü cephe elemanları, payandalar, söveler, dekoratif pencereler ve işlemeli ferforje korkuluklar kullanıldı. Projede yerleşim alanı, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.


- TOKİ Başkanı Ergün Turan, Trabzon ve Rize şantiyelerinde incelemelerde bulundu

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Trabzon Pelitli’de inşası devam eden 301 konutluk kentsel dönüşüm projesini inceleyerek, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile 759 konutluk “Timya Vadisi” projesini inceledi.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, İdarenin Trabzon ve Rize’de yürüttüğü projeleri yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
TOKİ’den Trabzon’a 7 bin konut

Trabzon Pelitli’de inşası devam eden 301 konutluk kentsel dönüşüm projesini inceleyen Turan, “TOKİ olarak, Trabzon'da 7 bin 384 konutun inşasına başladık. Bu konutlarımızdan 6 bin 900 âdetini bitirip vatandaşlarımıza teslim ettik. Trabzon'da ayrıca Akyazı stadyumunu, 2 aile sağlık merkezi, 7 cami, 3 spor salonu, 2 hastane, 5 adet ilk okul ve lise inşa ettik. Trabzon'da devam eden uygulamalarımız ile toplam yatırım bedelimiz 1.308 Milyon TL olacaktır.” açıklamasında bulundu.
 
TOKİ Başkanı, Trabzon’daki incelemelerinin ardından Rize’ye gitti. Turan, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile birlikte ülkemizin en büyük kentsel dönüşüm alanlarından olan “Timya Vadisi” projesinde incelemelerde bulundu. 759 konut cami ve ticaret alanı inşa edilen projede örnek daireyi de gezerek kontrollerini sürdürdü.

- Karabük Safranbolu’da 369 emekli konutları kura çekilişi yapıldı

Karabük’ün Safranbolu İlçesi’nde inşa edilen projede 369 emekli vatandaşın konutları kura ile belirlendi. Toplam 579 konutun bulunduğu bölgede “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında emekli vatandaşlarımız konutlarına kavuştu.

 

Kura töreni 8 Ağustos, Salı günü Safranbolu Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda noter huzurunda yapılırken, kura çekilişinde büyük heyecan yaşandı. Konutlar zemin+3 yüksekliğinde ve 2+1 planında inşa edildi. Proje kapsamında ayrıca ticaret merkezi ve cami bulunuyor.

2+1 planındaki konutlar, emeklilerimize 329 TL’den başlayan taksitlerle %12, %20 peşinat ve 180, 240 ay vade seçenekleriyle satışa sunuldu.

- Niğde’de 118 konut için yapılan kura çekilişi ile hak sahipleri belirlendi

 Niğde’nin Efendibey Mahallesi’nde inşa edilen projede 118 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Kura töreni 10 Ağustos, Perşembe günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda noter huzurunda yapılan kura çekiliş törenine vatandaşlardan yoğun ilgi gösterdiği “alt gelir grubu” kapsamında inşa edilen 31 konuta 281 başvuru yapıldı. Konutlar 2+1 planında tasarlandı. Projedeki  3+1 planındaki 87 konutun hak sahipleri ise başvuru sırasına göre daire seçimi yaptı.

2+1 planındaki konutlar 693 TL’den başlayan taksitlerle %12 peşinat ve 180 ay vade ile satışa sunuldu. 3+1 planındaki konutlar ise 813 TL’den başlayan taksitlerle %10, %15, %25 peşinat ve 108, 120, 144 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum