Reklamı Geç
TOKİ terör mağduru aileler için Diyarbakır’daki 320 konut...

TOKİ terör mağduru aileler için Diyarbakır'daki 320 konut tamamlandı

Türkiye'nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ, şehit aileleri için konut üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda yürütülen konut projelerinden Diyarbakır projesindeki 320 konut Aralık ayında Bakanlığa devredilecek.

29 Ekim 2016 - 17:29

Türkiye'nin dört bir tarafından gerek gaziler, gerekse şehit aileleri başta olmak üzere çok sayıda konut projesine imza atmaya devame den TOKİ Diyarbakır'da şehit aileleri için inşaa ettiği 320 konutu Bakanlığa Aralık ayında teslim edecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Ekim 2016 - İstanbul

TOKİ Başkanı Turan teslim edilecek konutlara ilişkin, "terörden zarar göre aileler için yapılan konutların bir kısmının bitmek üzere olduğunu, Diyarbakır’da inşaa edilen 320 konutumuzu aralık ayının ikinci haftası bitirip Çevre ve Şehircilik Bakanlığına teslim edeceğiz. ” dedi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamada, TOKİ'nin 2016 ve 2017 sosyal yaşam projeleri sayesinde dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde Üçkuyu Mahallesinde birinci ve üçüncü bölgede inşaatı süren toplam 795 konuttan 320'isi için çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Turan, "Diyarbakır'da inşaa edilen 4 bin 500'den fazla konutun 320'sini Aralık ayının ikinci haftasına bitirerek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına teslim edeceğiz. Diyarbakır Kayapınar ilçesinde de inşa ettiğimiz konutlarımız yatay mimari anlayışı ile inşa ediliyor. 3, 4, 7 kat şeklinde farklı kat yüksekliklerinde inşa ettiğimiz konutlarımız yatay ve yerel mimari özellikleri ile örnek bir uygulama olacaktır. Diyarbakır'da inşaatı süren diğer TOKİ projelerimiz vatandaşın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek." diye konuştu.

TOKİ'den bölgeye 70 bin konut

Doğu ve Güneydoğu bölgesinde vatandaşların ihtiyacı olan birçok binayı inşa ettiklerini ifade eden TOKİ Başkanı Turan, "Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, Erzurum ve Kars gibi illerde yoğun çalışmalarımız bulunuyor. Bundan sonra da 2016-2019 planlamamız çerçevesinde önümüzdeki üç yılda Doğu ve Güneydoğu'ya yaklaşık 70 bin konut yapma hedefimiz var." ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..