TORKAM E5 "Açık Çarşı" dükkanları açık artırma ile satışta

TOKİ güvencesi ve TORKAM işbirliği ile inşa edilen TORKAM E5 karma projesinde açık çarşı dükkanları satışa çıkıyor. Açık artırma ile satılacak dükkanların basın lansmanında TORKAM İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli ve TOKİ Başkan Yardımcı Mehmet Özçelik detayları basınla paylaştı.

TORKAM E5
Editor: Hatice Kolçak
08 Nisan 2019 - 14:39

TOKİ tarafından hasılat paylaşım modeli ile Sefaköy- Florya aksında E5 Otoyoluna tam cephe konumundaki arsa ihalesini kazanan TORKAM İnşaat, İstanbul’un can damarı E5 Otoyolunun en yeni projesi TORKAM E5’le alıcılarına kazançlı bir yatırım fırsatı sunuyor.Firma, TORKAM E5 Açık Çarşı’da 60 ay 0 faiz avantajıyla yatırımcısına maksimum kazanç sağlıyor.

İstanbul’un altın aksı olarak nitelendirilen bir noktada yükselen TORKAM E5, Sefaköy’de yapılacak Metro İstasyonu girişinin hemen üstünde yer alacak.
Basın toplantısında konuşan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet özçelik, projenin istihdamla birlikte bölgeye katkı sağlayacağını ifade etti. 

TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet özçelik "TORKAM E5’te süreç 10 yıla yakın sürdü. Halihazırda projenin temeli atıldı. İnşaat çalışmaları TOKİ kontrolünde sürüyor. Projesinin ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması alıcılara yeni fırsatlar sunacaktır. TORKAM E5 projesi, yakınındaki üniversiteler ile ulaşım akslarına sahip konumuyla transfer merkezi özelliği taşıyor. Bölgede yoğunluk kazanan yaya sirkülasyonu ile ticari üniteler kazanca yönelik büyük değer oluşturuyor. TORKAM E5 projesi içinde barındırdığı 234 rezidans, 117 ofis ve 310 adet cadde mağazası ile yeni istihdam sağlayıp bölgenin gelişimine katkı sağlayacaktır." dedi.
 
TORKAM İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, projenin toplamında bir milyar TL hasılat beklediklerini açıkladı.Dereli " Proje 18 ay sonra Ekim 2020 yılında teslim edilecek.TORKAM E5 Açık Çarşı'daki 310 dükkanın 124'ünü 21 Nisan'da açık artırma usulüyle satışa çıkacağız.Projede ofis, rezidans, dükkan için gereken ne varsa burada bulunuyor, yatırım yapanlar çok karlı çıkacak."

Dükkan fiyatları 770 bin TL'den başlıyor

Ticari ünitelerin metrekaresi 17 bin liradan başlıyor. Açık artırmada dükkan fiyatları 770 bin lira ile 4 milyon 300 bin TL arasında satışa çıkarılacak. Ayrıca market olacak bir dükkan için 19 milyon 500 bin lira fiyat bulunuyor. Mahmut Dereli market olacak dükkan için beş tane kurumsal marketin başvuruda bulunduğunu söyledi.

Açık artırma dükkanları için 60 ay sıfır faiz uygulanıyor. İstenirse banka kredisi ile de satış yapılabiliyor. Yüzde 25-35 veya yüzde 50 peşin ödeme kalanı için firma bünyesinde sıfır faiz ile vadelendirme yapılıyor.

TORKAM E5 metrobüs durağı, otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım hatlarının merkezinde yer alıyor. Burada projeye özel metro durağı bulunacak. Günlük 700 bin kişiye ulaşan insan sirkülasyonu olması ticari üniteler için yüksek kazanç potansiyeli taşıyor. TORKAM E5’i; Rezidans daireleri, ofis ve mağazalarıyla tüm bölgenin yeni merkezi olarak geliştirdik. Projemiz, Millet Bahçesi projeleri kapsamında yakın bir dönemde dönüştürülecek Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında. TORKAM E5, yatay mimarisiyle yenilenen bölgenin gelişiminde örnek olarak konumlanıyor. 

BEKLENEN PROJE TORKAM E5 AÇIK ÇARŞI SATIŞA ÇIKIYOR

Projeye özel metro durağı, metrobüs durağı ile otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım hatlarının merkezinde yükselen projede; 700 bin kişiye ulaşan yoğun insan sirkülasyonunun olması ticari üniteler için yüksek kazanç potansiyeli olarak nitelendiriliyor. Rezidans daireleri, ofis ve mağazalarıyla tüm bölgenin yeni merkezi olarak geliştirilen proje, Millet Bahçesi projeleri kapsamında yakın bir dönemde dönüştürülecek Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında yer alıyor.

YATAY MİMARİNİN GÜZEL ÖRNEĞİ TORKAM E5’TE

3 kattan oluşan, yatay mimarisiyle yenilenen bölgenin gelişiminde örnek olarak konumlanacak TORKAM E5, 20.776,46 metrekare arsa üzerinde yükseliyor. Metro durağı ile bütünleşecek bir yapıda tasarlanan TORKAM E5 projesinde zemin altında (-7) kat bulunuyor.

Toplam inşaat alanı 127 bin metrekareye ulaşan projeyle bölgeye 234 rezidans daire, 117 ofis, 310 cadde dükkanı ve 896 araçlık otopark kazandırılacak.
1+1, 2+1 ve 3+1 rezidans dairelerin yer aldığı projede konut büyüklükleri 54 metrekare ile 124 metrekare, birleştirilebilme özelliğine sahip ofislerin büyüklükleri ise 78 metrekare ile 178 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.127 bin metrekare inşaat alanına sahip projede teslimlerin Ekim 2020’de yapılması planlanıyor.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum