Trabzon'da Büyükşehir'den okul bahçelerine yeni oyun alanları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir genelinde Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında yeni oyun alanları okul bahçelerindeki yerini almaya devam ediyor.

Trabzon'da Büyükşehir'den okul bahçelerine yeni oyun alanları
Editor: Hakan A.
05 Kasım 2019 - 13:05

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki eğitim kurumlarına destek olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun talimatları ile yapılan çalışmalarla okullar hayat oluyor.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 5 Kasım 2019 - İstanbul


Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koyduğu Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Trafik Şube Müdürlüğü tarafından ilkokulların bahçesinde; seksek, köşe kapmaca, mendil kapmaca gibi geleneksel oyun alanları oluşturuldu.

Öğrencilerin okul ortamından en verimli şekilde yararlanmaları ve teneffüslerde okulların öğrenciler için cazibe merkezi haline getirilmesi amacıyla uygulanan proje kapsamında Ortahisar, Akçaabat ve Yomra ilçelerinde 11 ilkokulun bahçesinde; seksek, köşe kapmaca, mendil kapmaca gibi geleneksel oyun alanı oluşturma çalışmaları tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Trafik Şube Müdürlüğü tarafından ayrıca il genelindeki okul bölgelerinde yaya geçitleri, okul geçitleri ve ‘önce yaya’ ikon çalışmaları yapıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi tarafından sürdürülen çalışmalarla ise il genelindeki 9 ayrı okul bahçesinin asfalt kaplama, parke ve çevre düzenlemesi kısa sürede gerçekleştirildi. Gazipaşa Özel Eğitim Uygulama Okulunun tadilatı da yine Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi tarafından yapıldı.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum