Tunç Soyer: "İzmir Gaziemir'de uzlaşma sürecini başlattık"

İzmir'de Gaziemir ilçesinde planlanan kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer önemli bir adım atıldığını duyurdu.

Tunç Soyer: "İzmir Gaziemir'de uzlaşma sürecini başlattık"
Editör: Hakan A.
11 Mart 2021 - 14:05 - Güncelleme: 11 Mart 2021 - 14:09
Tunç Soyer, İzmir'de yerinde dönüşüm için Aktepe ve Emrez mahallelerinde uzlaşma sürecinin başladığını açıkladı.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 11 Mart 2021 - İstanbul


İzmir'de meydana gelen deprem sonrasın Büyükşehir Belediyesi bölgede önemli bir kentsel dönüşüm çalışması yürütmeye başladı. Yapılan çalışmalarda depreme dayanıklı konutların üretimi için düğmeye basıldı. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de yeniden dönüşüm çalışmaları kapsamında önemli bir adım atıldığını açıkladı.


Konuyla alakalı twitter hesabından açıklamada bulunan Soyer, "İzmir'de herkesin dayanıklı konutlar ve sağlıklı bir çevrede yaşaması için çalışıyoruz. Yerinde dönüşüm ilkeleriyle yürüttüğümüz kentsel dönüşüm çalışmalarımızı Gaziemir'de de sürdürüyoruz. Aktepe ve Emrez mahallelerinde uzlaşma sürecini başlattık." paylaşımında bulunarak çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
İZMİR DEPREM KONUTLARININ YAPIMI DEVAM EDİYOR

Diğer taraftan geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katılımlarıyla 1844 adet konutun inşaatı için temel atma töreni gerçekleştirilmişti. Kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yaklaşık 5 Bin adet yeni konut hayata geçirilecek. İlk etap 1844 adet konutun temelleri Şubat ayında atılmıştı. 

İzmir'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan hasar tespitleri sonucu 3 bin 944 bağımsız bölümü bulunan 618 binanın ağır, 6 bin 617 bağımsız bölümlü 660 binanın ise orta hasarlı olduğu belirlenmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum