Turist sayısı Ekim’de azalırken, Ruslar yine zirvede

Turist sayısı Ekim'de azalırken, Ruslar yine zirvede

2016 kayıp yılı olarak Turizm sektöründe öne çıkarken, son rakamlarda yaşanan Rus turist sayısındaki artış 2017'de sezonun olumlu geçeceğine dair umut verdi.

30 Kasım 2016 - 07:36

Turizm sektöründeki kan kaybına Rus turistler el atarken, Eylül ve Ekim'de toplam 430 binden fazla Rus Turist Türkiye'ye geldiği kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Kasım 2016 - İstanbul 

Turist sayısındaki daralma son 7 ayın en düşüğünde. Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı ekim ayında yüzde 25.8 azalış yaşanarak 2.4 milyon kişi olduğu açıklandı.

Turizm'de 2016 yılı kayıp yıl olarak kayıtlara geçerken, Rusya ve Türkiye arasında yaşanan kriz in aşılmasıyla yine Rus turistlerin ülkeye gelmesiyle adeta pansuman vazifesi gördü. Sektörde kayım büyük.

Ekim'de Ülkeye gelen turist sayısında yüzde 25.8 düşüşle 2.4 milyon olarak gerçekleşirken, yaşanan daralma son 7 ayın en düşüğü olarak kayıtlara geçmiş oldu, bu frende Rus turist etkili oldu.  Ekim ayında ise artış trendine giren turist sayısında, artış yüzde 7 olduğu açıklanırken, Ocak-ekim döneminde Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 31.3 azalışla 22.7 milyon kişi olduğu bildirildi.

2017'ye umutla bakan Turizm sektöründe yaşanan kayıpların tefai edilebileceği konuşuluyor. Rus-Türk ilişkilerinin yeni döneme damga vuracağı, 2017'de yeni rekorların yaşanabileceği gelen haberler arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..