Reklamı Geç
Türkler o ülkede 1000’den fazla ev satın aldı

Türkler o ülkede 1000'den fazla ev satın aldı

Konut sektöründe özellikle Türkiye genelinde yaşanan büyük hareketliliğe, şimdide yerli yatırımcının yurt dışındaki satın almaları damga vurdu. İspanya'da Barcelona'dan ev satın alan Türklerin sayısı hiç de az değil.

08 Mayıs 2017 - 09:52 - Güncelleme: 10 Mayıs 2017 - 08:47

Ev sahibi olmak, yeni bir ülkede yaşamak... Türk vatandaşlarının yaşam için en fazla dillendirdikleri isteklerin başında geliyor. Ülke genelinde son yılların en büyük konut hamlesi, yapılan satışlarla devam ederken, emlak ve gayrimenkuyl yatırımlarında sınırlar da aşılıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Mayıs 2017 - İstanbul

Gayrimenkul sektörü Türkiye'de her yıl artış gösterirken, yerli yatırımcı yabacı ülkelerden emlak satın almaya devam ediyor. Türkiye genelinde ev sahibi olmak isteyen Türk vatandaşları dışında ülke dışında, farklı ülkelerde ev sahibi olmak, yeni bir yaşamın kapılarını aralamak isteyenlerin sayısı da az değil. BU kapsdamda İspanya'da konut satışlarına ilişkin son açıklanan rakamlarda ilk üç sırada olan iki ülke dikkat çekti. İngiltere ve Türkiye ilk konut satışlarında ilk üç sırada olkan ülkeler arasında yer aldı.

İspanya iklimi, sıcak kanı insanları ile Türkiye'yi aratmayacak bir ülke. Şu sıralarda ortaya çıkan bir gerçek, konut yatırımında Türk insanının İspanya'yı tercih ettiğini ortaya koydu. Türkler Barcelona'ya akın ediyor. Konut satışlarına ilişkin İspanya verilerini açıklayan Lucas Fox International Properties isimli emlak portalı, İspanya'da 2017'nin ilk çeyreğinde, 2016'nın ilk çeyreğine kıyasla, tüm bölgelerinde tamamlanan satış işlemlerinde % 26'lık bir artış yaşandığını kaydetti.Türkler ve İngilizler ise İspanyol şehirlerini tercih ettiğini açıkladı.

Türk yatırımcıların büyük rağbet gösterdiği şehirler arasında Barcelona bulunuyor. Türkiye'den 1000'den fazla yatırımcı Barcelona'da ev sahibi olduğu belirtilen haberde yabancı yatırımcılar için, "İspanya'daki mevcut siyasi kargaşa göz önüne alındığında, İspanya'yı yatırım için güvenli birliman olarak görüyorlar. Brexit'i takiben, daha önce İngiltere'ye yatırım yapan bir dizi uluslararası müşteri, fonlarını çeşitlendirmek için İspanyol şehir evlerine yatırım yapıyor. Sektörde öngörülen genel büyüme ile birlikte, mevcut düşük emlak fiyatlarının ve sağlıklı sermaye kazanimlarının avantajından yararlanmaktadırlar. İspanya'da ev satın alan yabancılar, en azından orta vadede en azından iyi getiriler elde etmeye devam ediyor " ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..