Üç banka takipteki milyonluk alacaklarını sattı

Üç banka takipteki milyonluk alacaklarını sattı

Yapı Kredi, Garanti ve Albaraka Türk banka müşterilerinin takipte bulunan alacaklarının varlık şirketine satışlarını gerçekleştirdiğini duyurdu. Üç dev banka mevcut alacaklarını uygun bir fiyata sattı.

04 Ekim 2017 - 12:52

Bankaların takipte bulunan alacakları uygun fiyatlarla satılıyor. Bu çerçevede üç büyük banka takipteki alacaklarının satışlarını gerçekleştirdi. Buna göre Başta Yapı Kredi olmak üzere, Garanti ve Albaraka Türk bankaları mevcut takipte bulunan alacaklarını sattıkları kaydedildi.

Yapı Kredi, Garanti ve Albaraka Türk takipte bulunan alacaklarının satışlarını dört farklı varlık satınalma şirketlerine sattığını duyurdu. Konuyla alakalı edinilen bilgiye göre, Yapı Kredi, tasfiye halinde olan 307 milyon liralık alacağını 17.6 milyon liraya Hayat Varlık Yönetim ve Emir Varlık Yönetim'e sattığı kaydedildi.

Türkiye'nin diğer önemli bankalarında Garanti Bankası ise takibe düşen 229,3 milyon TL'lik takipteki alacağını 13,37 milyon TL'ye Sümer Varlık Yönetim ve Destek Varlık Yönetim’e sattığı bildirildi.

Bir diğer banka Albaraka türk ise 164,5 milyon liralık alacağını 1,6 milyon TL'ye Sümer Varlık Yönetim'e sattığı ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tamer Özyurt; 'Uzun süreli oturma izni ülkemize yabancı yatırımcı getirir'
Tamer Özyurt; 'Uzun süreli oturma izni ülkemize yabancı...
Bankalar elini taşı altına koymalı
Bankalar elini taşı altına koymalı