Unkapanı Atatürk Köprüsü üzerinde asfalt çalışması...

Unkapanı Atatürk Köprüsü üzerinde asfalt çalışması tamamlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Unkapanı Atatürk Köprüsü'ndeki asfalt çalışmasının tamamlanarak trafiğe açıldığı bildirildi.

12 Eylül 2017 - 12:46

İstanbul Unkapanı'nda bulunan Atatürk Köprüsü’nde süren asfalt çalışması tamamlanarak trafiğe açıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Eylül  2017 - İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Unkapanı Atatürk Köprüsü’nde yürütülen asfalt çalışmasının tamamlandığı kaydedildi.

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı Avrupa ve Anadolu Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlükleri, asfalt yollarda meydana gelen sorunları çözmek için mayıs ayı içinde şehrin her iki yakasında  23: 00 – 06: 00 saatleri arasında asfalt kaplama çalışmalarına başlamıştı.

Bu kapsamda yapımına başlanan Unkapanı Atatürk Köprüsü’nde yürütülen asfalt çalışması tamamlandı. Özel bir asfalt çeşidi olan “Taş Mastik Asfalt (SMA)” ile kaplanan köprü üstündeki asfaltın en önemli özellikleri şöyle sıralanabilir:

Yüksek dayanım ve tekerlek izine karşı direnç,
Daha iyi yapısal iç direnç,
Kaymaya karşı direnç,
Ses absorbe etme özelliği,
Daha uzun hizmet süresi,
Yaşlanmaya karşı direnç

Unkapanı Köprüsü üzerindeki asfaltın ömrünü tamamlamış olması sebebiyle yapılan 5 günlük çalışmalarda toplam 1.200 ton asfalt kullanılmıştır.

İstanbul genelindeki 4 bin kilometre uzunluğundaki ana ulaşım yollarının rehabilitasyon çalışmalarında, teknolojinin tüm imkanları kullanılıyor. Böylece, araç sürüş konforunu artırmak ve yaşanan trafik yoğunluğunu hafifletmek amaçlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..