Robert Varon, "Türkiye’nin lokomotif sektörü inşaat...

Robert Varon, "Türkiye’nin lokomotif sektörü inşaat sektörü diyebiliriz"

Mar Yapı İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Robert Varon, TÜİK tarafından açıklanan büyüme verilerine ilişkin açıklamada bulundu.

12 Eylül 2017 - 10:50

Türkiye ekonomisi güçlenerek yoluna devam ederken, açıklanan son büyüme rakamları başta inşaat olmak üzere çok sayıda sektör temsilcisini sevindirdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Eylül  2017 - İstanbul

Mar Yapı İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Robert Varon, TÜİK tarafından açıklanan en son ekonomik veriler özerine önemli tespitlerde bulundu.

Varon, “TÜİK'in açıklamış olduğu büyüme rakamının beklentiler doğrultusunda olması memnuniyet verici. Bu gösterge ekonominin güçlenerek önümüzdeki dönemde daha da iyi olacağına işaret ediyor." dedi.

Devlet desteklerinin ekonominin canlanmasında ne kadar önemli olduğunun görüldüğü bir periyodu geride bırakıldığının altını çizen Varon, "Bunun en büyük kanıtlarından biri %6,8 büyüme oranı ile Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat sektörü diyebiliriz. Öte yandan KDV avantajı ve KGF gibi desteklerin de sektörümüze ciddi bir enerji getirdiğini söylemek gerekiyor." diye konuştu.  
 
Sonuç olarak sektörümüz özelinde gösterilen performans umut verici bir tablo ortaya koyduğuna dikkat çeken Varon, "Dolayısıyla bu performans Tüketici Güven Endeksi'nde de karşılığını bulacaktır ve sektördeki hareketlenme artacaktır diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Günün son dakika diğer emlak haberleri ve gündemdeki önemli gelişmelerden bazılarına lattaki bağlantılardan erişebilirsiniz.,

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..