Vakıf Katılım tek seferde en büyük "kira sertifikası"...

Vakıf Katılım tek seferde en büyük "kira sertifikası" ihracını gerçekleştirdi

Vakıf Katılım iştiraki Vakıf Varlık Kiralama A.Ş. aracılığı ile 350 milyon liralık üçüncü kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi.

08 Eylül 2017 - 15:58

Vakıf Katılım iştiraklerinden biri olan Vakıf Varlık Kiralama A.Ş. aracılığı ile 350 milyon TL tutarında üçüncü kira sertifikası ihracını gerçekleştirdiğini duyurdu. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 08 Eylül  2017 - İstanbul

Vakıf Katılım’ın bu ihracı yurtiçi yatırımcılara yönelik en yüksek tutarlı Kira sertifikası ihracı olduğu kaydedildi.

Konuyla alakalı edinilen bilgiye göre, Vakıf Varlık Kiralama A.Ş. 29 Ağustos tarihli ihraç ile Vakıf Katılım Bankası 350 milyon TL yeni kaynak elde etti. 94 gün vadeli ihracın satışı aynı gün içinde tamamlandığı kaydedildi. Söz konusu ihraç, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 21 Nisan tarihinde alınmış olan 2 Milyar TL tutarlı ihraç tavanı kapsamında, nitelikli yatırımcılara tahsisli satış şeklinde gerçekleştirildiği belirtildi.

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş yapılan kira sertifikası ihracına dair açıklamasında, "Üçüncü kira sertifikası ihracımız olan 350 milyon TL değerindeki yurtiçi piyasada yapılmış en yüksek tutarlı kira sertifikası ihracımızı aynı gün içinde tamamlayarak bir başarıya daha imza atmış olduk. Faizsiz bankacılık prensiplerine uygun sermaye piyasasının gelişmesinin büyük öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Türkiye ekonomisine desteğimizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Vakıf Katılım tarafından bu yılın ikinci ve en büyük kira sertifikası ihracı gerçekleştirilmiş oldu. Vakıf katılım 2017 Temmuz ayı içerisinde yine Vakıf Varlık Kiralama A.Ş. aracılığıyla 90 gün vadeli, 150 milyon TL tutarındaki ikinci kira sertifikası ihracını gerçekleştirmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..