Vakıfbank, İstanbul'da 52 katlı dev kule satın aldı

Vakıfbank, İstanbul Finans Merkezi'nde Genel Merkez olarak kullanılacak 52 katlı kule için 427 Milyon TL ödeyerek satın aldığını duyurdu.

Vakıfbank, İstanbul'da 52 katlı dev kule satın aldı
Editör: Hakan A.
26 Ekim 2020 - 09:10 - Güncelleme: 26 Ekim 2020 - 12:12
İstanbul'un Ümraniye bölgesinde kurulan dev Finans Merkezi'nin sahiplerine bir yenisi eklendi. Vakıfbank bölgede dev bir kule satın aldı. Türkiye'nin en büyük kamu bankalarından biri olan Vakıfbank, İstanbul'da yeni bir gayrimenkul satın aldı. Dev kamu bankası Vakıfbank'ın yeni adresi İstanbul Finans Merkezi'nde 52 katlı bir kule olacak.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 26 Ekim 2020 - İstanbul


İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında satın almalar ve dev bankaların bölgeye akını devam ediyor. Vakıfbank'ın yeni Genel Müdürlük binası İstanbul Finans Merkezi'nde satın alındı. Ümraniye'de İstanbul Finans Merkezi'nde (İFM) toplamda 28 Bin metrekare büyüklüğünde ve 52 kattan oluşan kule için Vakıfbank 427 Milyon Türk Lirası ödedi.

Konuyla alakalı Kamuyu Aydınalatma Platformu üzerinden yapılan duyuruda, İstanbul Finans Merkezi'nde satın alınan gayrimenkul ile alakalı bilgiler paylaşıldı.vakıfbank ümraniye küçüksü merkez yönetim binası

KAP'a yapılan açıklamada, 'Bankamız Yönetim Kurulu'nun 23.10.2020 tarihli kararı ile İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İUFM) projesi kapsamında devam etmekte olan Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na ait projenin Genel Müdürlük hizmet binası olarak kullanılması planlanan 52 katlı bloğunda yer alan 28.001,20 m² yerin 427.018.300-TL'ye satın alınması ve işbu satın alıma ilişkin olarak her türlü sözleşmenin imzalanabilmesi hususunda Genel Müdürlük makamı yetkili kılınmıştır.' ifadelerine yer verildi.


vakıfbank istanbul finans merkezi gayrimenkul satın alma kap açıklaması

YORUMLAR

  • 0 Yorum