Reklamı Geç
Vergi borcu bulunana yapılandırma süresi uzatıldı mı?

Vergi borcu bulunana yapılandırma süresi uzatıldı mı?

Vergi borcu yapılandırma son gün tamamlanırken, Vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? yeniden yapılandırma da süre uzatıldı mı? Vergi borcu yapılandırma başvurusunu yapamayanlar ne yapacak? İşte tüm ayrıntılar...

26 Kasım 2016 - 08:33

Milyonlarca borçlu vergi mükellefi,trafik cezası, SGK prim borçları, GSS prim borcu bulnana af gibi sunulan yeniden yapılandırmada rekor başvuru yapılırken, 25 Kasım gecesi süre tamamlandı. Bir çok vatandaş borçlarını çeşirli taksitlendirme seçeneklerine göre vadelendirdi. Peki ya yetişemeyenler, yapamayanlar...

Dün gece geç saatlere kadar devam eden verigi borcu yapılandırmaları kapsamında başvuru ve müracat süresi sona erdi. Şimdi açıkta kalanlar, borçlarını yeniden yapılandırma süresi içerisinde yapamayanlar ne olacak? Onlar için ek bir süre tahsis edilecek mi? Bir ayrıcalık tanınacak mı?

Herkesin bildiği gibi süre ilk olarak geçmiş tarihte uzatılmış ve yetişemeyenler bu imkandan fazlasıyla faydalanmıştı. Yeni bir uzatma olacak mı? Şimdi en fazla merak edilen konu bu.

Maliye Bakanlığı vergi borcu ve çeşitli cezaları olan vatandaşlara yönelik hayata geçirdiği kanun ile yeniden yapılandırma imkanı sundu. Milyonlarca borçlu vatandaş, borcunu ödemek için yeniden yapılandırma başvurusunda bulundu. Günlerdir devam edden başbvuırular son gününde rekor sayılara ulaşırken, işlemlerini yapamayan, tamamlayamayanların akibeti merak konusu. maliye ek bir sre henüz açıklamadı. Süre uzatması haberi gelmedi. Yani yeniden yapılandırma süresi tamamlanmış oldu. Şayet Pazartesi günü itibariyle, yaılandırma başvurusu için yetişemeyen, işlemleri yarım kalan vatandaş için ekstra bir süre açıklanacak mı şimdiden büyük merak konusu olmuş durumda.

Yapılandırma kapsamında en fazla başvurusu gerçekleştirilen borçlar dahilinde, Vergi borcu yapılandırma düzenlemesi ile vergi borcunu, trafik cezasını, işçinin sigorta primini ödemeyen, satın aldığı konutu değerinden düşük gösteren kişi ve şirketlere ait borçları bulunuyor. Vatandaş borcundan kurtulmak için devletin sunduğu bu avantajla büyük ölçüde rahatlamış olacak.

Vergi borçları ve diğer borçlardan ötürü yapılandırmada geç kalanlar yeni hafta ile birlikte mutlaka Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi'nden (www.gib.gov.tr) de vergi borcu yapılandırma kanallarına bakmalı, vergi dairelerinden bilgi almalı. Online olarak bir imkan varsa kullanmalı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..