Görüntülü haber: TOKİ emekli evleri başvurusu nasıl yapılır? 300 TL taksitle emekli TOKİ konutları başvuru şartları neler...

TOKİ tarafından emekliye özel konut satışları 81 ilde hayata geçirilen projelerde sürerken, bu projelere başvuruların nasıl yapılacağı ise merak konusu. TOKİ emekliye hemen hemen her ilde ucuz konut satışı yapıyor. Kira öder gibi düşük taksitlerle, uygun fiyat aralıklarında TOKİ emekliyi ev sahibi yapmak için yeni projeler üretmeye devam ediyor.. İşte 300 TL taksitle TOKİ evlerine başvuru şartları ve diğer ayrıntılar...


Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Ağustos 2017 - İstanbul


Emlak Pencerem Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, TOKİ'den ev almak isteyenlere özellikle emeklilere özel konutlar için başvuru şartlarını anlattı. 


Toplu Konut İdaresi TOKİ emeklilere özel olmak üzere yaptığı her konut projesinden yüzde 25 oranında kontanjan ayırıyor. Bunun yanında il ve ilçelerdeki emekli derneklerine gelen talep doğrultusunda sadece emeklilere özel konut projeleri yapıyor. Bu konut projelerine başvuru yapabilmek için aranan özel emekli konut başvuru şartları şöyle sıralayabiliriz.


1- T.C. vatandaşı olmak ve Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli olmak
2- Başvuru yapılacak projenin olduğu il veya ilçede en az bir yıldır ikamet ediyor olmak
3-Kat mülkiyetli vaya kat irtifaklı bir konuta sahip olmamak. Bu kapsamda eş ve çocukların ev sahibi olmama kriteri de önemli etkenler arasında bulunuyor.
4-Daha önce Toki'den ev sahibi olmamak veya kurumdan kredi kullanmamaış olmak.
5- Hane halkı gelir toplamının 3.200 TL yi geçmemesi gerekiyor. İstanbul'dan başvuru yapılıyorsa hane halkı gelir toplamının 3.700 TL'yi aşmaması gerekiyor.


Bulunduğunuz il veya ilçede yapılan TOKİ konutlarına başvuru yapacak emekli vatandaşlar yukarıda ki şartları taşıyor iseler kuraya katılmak üzere ilgili banka şubesine başvurularını 500/1000 TL karşılığı yapabiliyorlar.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir