Xiaomi İstanbul'daki fabrikası üretime hangi model telefonla başlıyor?

Çinli Xiaomi'nin Türkiye'de İstanbul Avcılar'da kurduğu fabrikasının açılış tarihi ve hangi model cep telefonlarını üreteceği belli oldu.

Xiaomi İstanbul'daki fabrikası üretime hangi model telefonla başlıyor?
Editör: Hakan A.
17 Mart 2021 - 08:50 - Güncelleme: 17 Mart 2021 - 08:54
Dünya üzerinde milyonlar satan Çinli cep telefonu üreticilerin yeni adresleri Türkiye olurken, Xioami tarafında üretim hareketliliği yaşanıyor. Xiaomi marka ve model telefonlar için fabrika bant üretim tarihi resmen duyuruldu. Pek çok Xiaomi model cep telefonları İstanbul Avcılar'da kurulu fabrikadan Dünya'ya satılacak. 

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 17 Mart 2021 - İstanbul


Türkiye teknolojide üretim merkezi haline gelmeye devam ediyor. Çinli Dünya devleri üretimlerini Türkiye'ye kaydıryor. on olarak Çinli Xiaomi İstanbul Avcılar fabrikasınd atest üretimlerine başlamıştı. Şimdilerde fabrikanın açılış tarihi ile hangi model Xiaomi cep telefonlarının bu fabrikada üretileceği merak konusu oldu. Resmi açıklama ise geldi.

Türkiye'de hatırı sayılır bir kullanıcısı bulunan Xiaoimi markasının önemli model telefonları İstanbul Avcılar'daki yeni fabrikada üretim için geri sayımda. Fabrika Nisan 2021 itibariyle seri üretime başlayacak. Dünyaca ünlü Xiaomi'nin Avcılar fabrikasından Dünya'ya pazarlanacak cep telefonu modelleri 2021 Nisan ayı itibariyle TIR'lara yükleneceği açıklandı.

HANGİ MODEL CEP TELEFONLARI ÜRETİLECEK?


Gerek lojistik, gerek iş gücü, gerekse stratejik konumu nedeniyle uluslararası teknoloji üretiminde oldukça cazip bir konumda bulunan Türkiye ve İstanbul'da fabrikalar art arda açılıyor. Xiaomi yeni nesil akıllı telefonlarını İstanbul'da Avcılar fabrikasında üretmek için geri sayıma başladı. Türkiye pazarına 1.900 TL gibi bir rakamla tüketicisine sunulan Xiaomi Redmi 9C modeli Avcılar fabrikasında seri üretilecek ilk modeller arasında yer alacak. Xiaomi marka akıllı cep telefonları yılda yaklaşık 5 Milyon adet olarak Avcılar fabrikasından Dünya pazarına aktarılacak. 

2 BİN İSTİHDAM

Cep telefonu üretim üssü olacak İstanbul'un Avcılar ilçesinde kurulu Xiaomi fabrikasında üretim Türk iş gücü ile gerçekleştirilecek. Firma personel alımını sürdürürken, yaklaşık 2 Bin kişi fabrikada üretim hatlarında emek sarfedecek.

OPPO TEST ÜRETİMİNE BAŞLADI

Diğer taraftan İstanbul'u üs seçen bir diğer önemli Çinli akıllı cep telefonu üreticisi Oppo, Anadolu Yakası'nda Tuzla'da kurulan fabrikada test üretimine başlamıştı. Fabrika yapımında pek çok etap tamamlanmış, aynı şekilde üretim bantları hazır hale getirilmişti. Geçtiğimiz hafta  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da fabrikayı ziyaret ederek incelemelerde bulunmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum