Xiaomi Türkiye fabrikası personel alımı yapacak

Dünya devi Xiaomi Türkiye'deki telefon üretim fabrikasında çalıştırılmak üzere çok sayıda genç çalışan işe alacak. Xiaomi telefon fabrikası personel alım ilanı için çalışma başlattı.

Xiaomi Türkiye fabrikası personel alımı yapacak
Editör: Hakan A.
08 Mart 2021 - 08:10
Türkiye'de fabrika kurma kararı almasının peşinden hızla harekete geçen Dünya devi Çinli telefon üreticisi Xiaomi, personel alımı için düğmeye bastı. Dev fabrikada cep telefonunun yanı sıra TV üretiminin gerçekleştirileceği Türkiyefabrikasında çok sayıda genç çalışan alınacağı kaydedildi.

Konuyla alakalı teknoloji haber sitesi Teknorium.com'da Mertcan BUDAK imzalı  habere göre, Xiaomi'nin geçtiğimiz günlerde İstanbul Avcılar'da bulunan Çinli Salcomp firması ile yaptığı ortaklık ve 30 milyon dolarlık yatırım sonucu akıllı telefon üretimine başlayacağı duyurulmuştu. Xiaomi ülke müdür yardımcısı İrfan Öztürk üretimin faaliyete geçmesi için yeni genç çalışanlara ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

Ekonomimize önemli bir katkı yapacak

Yıllık 5 milyon telefon üretebilme kapasitesine sahip olacak Xiaomi Türkiye fabrikası hem yeni mühendislere istihdam sağlayacak hemde üretimin Ülkemizde olması sebebibiyle telefon fiyatlarında düşüş olacağı bekleniyor.


Xiaomi ülke müdür yardımcısı İrfan Öztürk yeni iş ilanlarını LinkedIn üzerinden yayınladı. Toplamda 24 pozisyon açan Xiaomi Türkiye test mühendisi ve teknik mühendis/mühendis yardımcısı arıyor. Öztürk yeni mezun veya bir kaç yıllık tecrübeye sahip gençler için iyi bir imkan olacağını belirtiyor.

Akıllı telefon yanında Xiaomi Türkiye’nin akıllı televizyon üreteceği bilgisi de geldi. Pazarda dikkat çekici televizyon ürünlerine imza atan Xiaomi’nin yine ülkemizde fiyat avantajı sunacağını söyleyebiliriz.

Xiaomi Türiye Fabrikası Nerede?

Dünya devi Çinli cep telefonu üreticisi Xiaomi, Türkiye'de hangi ilde, nerede fabrika kurdu? Şirket, fabrika için İstanbul'u tercih etti. Edinilen bilgiye göre Xioami İstanbul cep telefonu ve TV üretimi fabrikası Avcılar ilçesinde kuruldu. Dünya çapında pek çok ülkede üretim gerçekleştiren Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin Türkiye'de üretim yapacağı fabrikanın İstanbul Avcılar Firuzköy bölgesinde olduğu gelen bilgiler arasında.

Kaynak: Teknorium

YORUMLAR

  • 0 Yorum