Yetki Belgesi Almayan emlakçı için süre uzatıldı mı? Taşınmaz ticareti yapanlar dikkat!

Emlakçılık yapan ve yetki belgesi almayan için süre ne zaman son buluyor? aşınmaz ticareti ile uğraşanlar için zorunlu yetki belgesi süresi ne zaman doluyor? Bakanlık duyurdu bu sabah Resmi Gazete'de ilan edildi.

Yetki Belgesi Almayan emlakçı için süre uzatıldı mı? Taşınmaz ticareti yapanlar dikkat!
Editor: Hakan A.
11 Aralık 2019 - 08:56

Emlakçılık yapanlar dikkat! Yetki belgesi için o süre resmen uzatıldı mı? Hangi tarihe kadar yetki belgesi alınabilecek? Taşınmaz ticareti ile uğraşanları yakından ilgilendiren gelişmenin ayrıntıları haberimizde. Türkiye'de emlakçılık yapan yüzbinlerce vatandaşı ilgilendiren haber! Yetki Belgesi alımında süre Ağustos 2020'ye kadar uzatıldı. İlgili karar Resmi gazete ile ilan edildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 11 Aralık 2019 - İstanbul


Emlak alım satımı yapanları yakından ilgilendiren gelişme bu sabah Resmi Gazete'dfe yayımlandı.

Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de bu sabah ilan edilerek resmen yürülüğe girdi.

Konuyla ilgili Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan değişiklikte, TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK ile düzenleme yapıldı.

MADDE 1 – 5/6/2018 tarihli ve 30442 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmeliğin geçici 1 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren durumlarını on sekiz ay içinde” ibaresi “31/8/2020 tarihine kadar durumlarını” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik 5/12/2019 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Ticaret Bakanı yürütür.
 


Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum