"Yıldız Hamidiye Camisi" Cumhurbaşkanı Erdoğan...

"Yıldız Hamidiye Camisi" Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dualarla açıldı

İstanbul'daki tarihi eserlerin restorasyon sonrasında açılışları devam ediyor. Bunlardan en önemlilerinden biri olarak görülen, 1885 tarihinde Sultan 2. Abdülhamit tarafından inşa ettirilen tarihi "Yıldız Hamidiye Camisi" Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dualarla açıldı

05 Ağustos 2017 - 09:44

İstanbul tarihine sahip çıkmaya devam ediyor. Sultan 2. Abdülhamit tarafından 1885 tarihinde inşa ettirilen tarihi "Yıldız Hamidiye Camisi" restorasyonu tamamlandı ve dualarla açılışı gerçekleştirildi. Dualarla açılışı gerçekleştirilen Yıldız Hamidiye Camisi'nde ilk cuma namazı eda edildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Ağustos 2017 - İstanbul

İnşasının üzerinden 132 yıl geçen ve Sultan 2. Abdülhamit'in 1885 yılında yaptırdığı "Yıldız Hamidiye Camisi", restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ında katıldığı bir törenle Cuma namazı sonrasında dualarla ibadete açıldı.

İstanbul'un derin tarihine ışık tutan önemli camilerinden birisinin daha yapılan restorasyon işleminin tamamlanmasının peşinden ibadete açıldı. Sultan 2. Abdülhamit Han'ın inşaa edilmesini istediği ve üzerinden tam 132 yıl geçen tarihi "Yıldız Hamidiye Camisi" restorasyonu tamamlanarak ibadete açıldı.

Tarihi caminin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını burada İstanbullularla kıldı. Cuma namazı sonrasında vatandaşlara yönelil yaptığı konuşmasında, ecdadımızın Haçlı Seferleri'nden beri devam eden mücadelenin kahraman neferleri olma şerefine nail olduklarını belirterek, Bugün de ülkemize ve milletimize saldıranlar, öncelikle dikkat edin, mabetlerimizi hedef alıyorlar. Ezanları susturmadan, bayrakları indirmeden ülkemizi işgal edemeyeceklerini bilenler, özellikle bu mekanlarımızı hedef alıyorlar. inşasının üzerinden 132 yıl geçtikten sonra restore edilen Yıldız Hamidiye Camisi'nin ülkeye ve tüm İslam alemine hayırlı olsun.” dedi.

Kısa bir dua töreni ile tarihi Yıldız Hamidiye Camisi açılışı yapıldı.

"Yıldız Hamidiye Camisi" Cumhurbaşkanı Erdoğan

Yıldız Hamidiye Camisi

Yıldız Hamidiye Camisi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..