Yozgat ilinde bir köy karantina altına alındı!

Rize'de başlayan karantina alanlarına bir yenisi Yozgat ilinde eklendi. Yozgat'a bağlı bir köy koronavirüs salgını kapsamında karantina altına alındığı kaydedildi. Peki Yozgat'ta karantinaya alınan köy hangisi?

Yozgat ilinde bir köy karantina altına alındı!
Editör: Hakan A.
28 Mart 2020 - 16:29

Koronavirüs salgını nedeniyle önlemler sertleşmeye başlarken, başta Rize olmak üzere karantina işlemlemleri genişliyor. Bu kapsamda Yozgat iline bağlı bir köy ile alakalı karantina altına alındığı bildirildi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 28 Mart 2020 - İstanbul


Her geçen dakika artan vaka sayısı ve ölüm sayısı nedeniyle koronavirüs salgını Türkiye genelinde hissedilir derecede artış gösteriyor. Diğer taraftan hükümet ve Sağlık bakanlığı yeni tedbirler almayı sürdürüyor.

Günün son dakika koronavirüs gelişmesi ise Yozgat ilinden geldi. Yozgat Valiliği, Çekerek ilçesine bağlı Yukarıkarahacılı Köyü'nün koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındığını duyurdu.Konuyla alakalı edinilen son dakika bilgiye göre, Yozgat Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 'Çekerek ilçemize bağlı Yukarıkarahacılı Köyü'nde koronavirüs salgınının kontrolü açısından, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27'nci ve 72'nci maddeleri kapsamında, 27.03.2020 gününden itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına geçilerek, köye giriş ve çıkışlar kapatılmıştır' denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum