Yunanistan sabah saatlerinde 5.2 şiddetinde deprem ile sallandı!

Son deprem haberlerine göre Yunanistan'da korkutan deprem. Deprem Türkiye'de bazı illerde hissedildi. İyon denizi açıklarında Yunanistan'da 5.2 büyüklüğünde deprem oldu!

Yunanistan sabah saatlerinde 5.2 şiddetinde deprem ile sallandı!
Editör: Hakan A.
19 Ocak 2020 - 09:19 - Güncelleme: 19 Ocak 2020 - 11:08

Günün son dakika deprem haberi komşu Yunanistan'dan geldi. İyon denizi açıklarında sabah erken saatlerde korkutan bir deprem meydana geldi. İşte Yunanistan'da yaşanan deprme ile alakalı ilk bilgiler.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 19 Ocak 2020 - İstanbul


Komşu Yunanistan'da sabah saatlerinde meydana gelen deprem korkuttu. Büyüklüğü 5.2 olarak ölçümlenen Yunanistan depremi, Çanakkale başta olmak üzere bazı illerimizde hissedildi.

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından açıklanan son dakika deprem verilerine göre ise Yunanistan açıklarında, İyon Denizi merkez üssü olan deprem sabah saat 05:52 sıralarında 5.1 şiddetinde meydana geldiği kaydedildi.Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından açıklanan son deprem verilerine göre sabah saatlerinde 05:52 sıralarında merkez üssü Yunanistan olan 5.2 şiddetinde bir deprem meydana geldiği kaydedildi. Deprem, 5 kilometre kadar yerin altında yaşandığı bildirildi.
 

19 Ocak 2020 Pazar tarihinde yaşanan son depremler

 
Deprem SaatiDepremin Merkez ÜssüDerinlikDeprem Büyüklüğü
05:52Yunanistan67.5 Km5.2
10:19Girit Adası açıkları / Akdeniz12.3 Km3.8

* Son depremlere ilişkin veriler Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi'nden alınmıştır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum