Yüzde 22 indirimli TOKİ kampanyası başladı! TOKİ indirim kampanyası ne kadar sürecek?

TOKİ'den konut ve iş yeri alanlar için dev indirim kampanyası start aldı. Kampanyanın ayrıntıları ve indirim oranı ile alakalı bilgiler ve TOKİ indirim kampanyası ne zaman sona erecek, sorusunun yanıtı haberimizde.

Yüzde 22 indirimli TOKİ kampanyası başladı! TOKİ indirim kampanyası ne kadar sürecek?
Editör: Hakan A.
25 Eylül 2019 - 08:00

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bu yıl ikincisini düzenlediği indirim kampanyasını resmen başlattı. TOKİ'den ev sahib, olmuş, iş yeri almış vatandaş kalan borçları için yüzde 22 oranına kadar indirim şansı yakalayabilecek. Peki TOKİ indirim kampanyası ne zaman bitiyor?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 25 Eylül 2019 - İstanbul


Türkiye genelinde hemen her ilde on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan, iş yeri sahibi yapan TOKİ, üretime hızla devam ederken, bu sene ikinci kez düzenlenecek olan indirim kampanyasını da başlattığını duyurdu.

Vatandaşı ucuz sosyal konut sahibi yapan TOKİ, düzenlediği indirim kampanyası ile borcu olanlara peşin ödeme indirimi yapacak.Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

23 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak olan TOKİ indirim kampanyası, ilgili bankalara başvurularak yapılabilecek.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum