Ziraat Katılım, 0.79 faiz oranıyla konut kredisi veriyor!

2020 kredi faiz indirimleri gelmeye başladı... Ziraat Bankası'nın konut kredisi faiz oranlarını 0.79'a indirmesi ile birlikte başlayan sıfır konut alımı için faiz indirimine bu kez Ziraat Katılım eklendi. Ziraat Katılım, konut finansmanında uyguladığı faiz oranını 0.79'a indirdi.

Ziraat Katılım, 0.79 faiz oranıyla konut kredisi veriyor!
Editor: Hakan A.
08 Ocak 2020 - 13:10 - Güncelleme: 08 Ocak 2020 - 13:11

Konut kredisi faiz oranlarında 2020 indirimleri başladı. 2019 itibariyle başlayan kredi faiz indirim haberleri 2020'de devame decek gibi görülüyor. Ev alacakların yakınen takip ettikleri konut kredisi finansmanlarında indirimler sürüyor. 3 Kamu bankası tarafından uygulanmaya başlatılan konut kredisi faiz oranlarında 0.79 faiz indirimi sonrası bu kez Katılım bankaları dahil olmaya başladı. 

Emlak Pencerem / Konut Kredisi - 08 Ocak 2020 - İstanbul


Konut almak isteyenler için sıfır evler için uygulanan faiz indirimlerine bir yeni banka daha eklendi. Ziraat Katılım bankası sıfır ev kredisi kullanacaklar için faiz oranlarını 0.79'a indirdiğini duyurdu. Böylece 3 kamu bankası ve 1 katılım bankası konut finansmanları için 0.79 faiz oranı uygulamaya başladı.

İkinci el konuttta artan kredi kullanımı ile Bankalar harekete geçmeye başladı. Bu kez sıfır konut alacaklar için kredi faiz oranlarında indirimler başladı. Bakan Berat Albayrak'ın 2019 yılının son ayı Aralık ayında müjdelediği 0.79 faiz oranı gerçek oldu. İlk olarak 3 kamu bankası tarafından uygulanan sıfır konut alımında 0.79 faiz oranı indirimi ile inşaat ve gayrimenkul sektöründe hareketlilik, kampanyalar başladı. Yeni yıl 2020 ile birlikte bu kez katılım bankalarından indirim haberleri gelmeye başladı.

İlk olarak Ziraat Bankası konut kredisi faizlerinin indirimi ile başlayan sıfır konut alım sürecinde Vakıfbank ile Halkbank'ın dahil olması sonrasında bu kez bir katılım bankası faizlerde indirime gitti. Ziraat Katılım, sıfır ev için konut finansman faizlerini yüzde 0.79 olarak açıkladı. Böylece sıfır konut alımlarında uygulanacak kredi faiz indirimlerine bir katılım bankası eklenmiş oldu.

Yapılan indirim ile alakalı olarak Ziraat Katılım Bankası tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, 500 bin liraya kadar ve azami 120 ay vadeli olmak üzere, sıfır konutlarda finansman oranını bugünden itibaren yüzde 0,79'a indirdiği kaydedildi. Söz konusu konut finansmanı kapsamında, konutun tespitinde, "konut üreticisi (müteahhit ve/veya yüklenici firma) tarafından ilk kez satışa konu edilen" koşulu aranacak.

Banka konut kredisi faiz indirimleri dışında inşaat firmaları da konut satış kampanyaları ile ev almak isteyenlere stoklarını satmak için cazip kampanyalar oluşturmaya başlamış durumda. Elinde stok bulunan çok sayıda markalı projelerde konut kredisi faizleri 0.79'a çekilmiş durumda. Baız firmalar müşterilerine 120 ayı geçen vadelendirme seçeneği sunuyor. 

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.