0.98 konut kredisi faizi veren Bankalar'da kredi kampanyası

Banka konut kredisi faizlerinde 2018 sonu itibariyle başlatılan ve 2019'da devam eden konut kredisi faiz oranı indirimleri sürüyor. Kredi faizlerinde 0.98 oranı ile kredi veren banka sayısı bir elin 5 parmağı kadar... Peki bu bankalar hangileri?

0.98 konut kredisi faizi veren Bankalar'da kredi kampanyası
Editor: Gökay Demirezen
21 Ocak 2019 - 07:09

2019'da yeni bir ev alacak yatırımcı ve tüketici için konut kredisi faiz oranlarında indirimli kreid kullanımı 2018'in son ayında başlatılan kampanyalar ile devam ederken, vatandaşlar kredi faiz oranlarını merak ediyor. Emlak Pencerem olarak her ay düzenli haberlerle bilgilendirici faiz oranlarını haberlerimizde veriyoruz. BU haberimizde konut kredisi kullanacaklar için en uygun, en ucuz kredi veren bankaları görebilirsiniz.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / Konut Kredisi - 21 Ocak 2019 - İstanbul


2019'a girmeden kamu ve özel bankaların piyasaları hareketlendirmek için konut alımlarında uygulanacak faiz oranlarını indiren ve kampanyalı projelerde geçerli olacak konut kredisi faizlerine ilişkin en son verileri sıkça haber olarak vermiştik. 2019 Ocak ayında konut kredisi faizlerinde yüzde 0.98 oranlarla kredi kullanmak mümkün. Bu bankalardan dileyen vatandaşlar beğendikleri konut projelerinden ev alabilecekler. Üstelik KDV ve tapu harcı indirimlerine ekstra konut firması inşaat projesinin indiriminden de faydalanabilecek. Neredeyse bir araba parası cepte kalacak olan indirimler oldukça hesaplı.

Konut ihtiyacının bitmediği ülkemizde her yıl 1 Milyon 300 Bin civarı konut satılıyor. En az konut satışı ise ipotekli satışlarda yani konut kredisi kullanılarak alınıyor. Ancak yıl sonunda Ziraat Bankası ile başlayan, Vakıfbank, Halkbank, Vakıf Katılım, Kuveyt Türk, İş Bankası gibi bankaların da dahil olduğu 0.98 oranlarla anlaşmalı inşaat firmalarından kullandırılan krediler vatandaşın büyük ilgisini çekti. Tek sorun ise istediği türden evi bulamaması oldu. Bankaların anlaşmalı olduğu çok sayıda konut projesi bulunuyor. Dileyen vatandaşlar bankaların şubelerine giderek konut kredisi kullanabileceği konut projelerini öğrenip, kendisine uygun olup olmadığını inceleyerek kredi kullanma sürecini başlatıyor.

konut kredisi faiz oranları konut projeleri

Kamu bankaları oldukça cazip

Barınma ihtiyacını gidermek, yatırım yapmak, birikimi dışında uzun vadeli kredi kullanarak ev sahibi olmak isteyen her vatandaş için 2019 fırsatlarla dolu. Nedeni ise konut fiyatlarında yaşanan indirimler. Konut fiyatlarındaki zamsız indirimler.. Cazip kredi olanağı ile bu konut projelerinden ev alarak geleceğe yatırım yapılması ve 1-2 yıl sonra önemli bir karı hanenize yazdırmak mümkün. Alacağınız ev kısa süre içerisinde fiyat artışı yaşayabilir. Bu yüzden uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda konut alımı için oluşan indirim ve kampanyaları göz önünde bulundurarak  en uygun zaman olarak nitelendiriyor. Bugün pazarlıklarla, indirimlerle, düşük kredi faizleri ile alınan evler sayesinde ciddi karlar sağlanabilecek. Yapılması gereken ise bütçenizi ve gelirinizi iyi ayarlayarak size en uygun konut projesinden bir ev seçmek. Kalanını ise inşaat firması ve bağlı olan bankanın konut kredisi faiz oranları ile kredi kullanıp vadeleri ayarlamakta kalıyor.

Daha fazla konut kredisi faiz oranlarına ilişkin haber için ilgili kategoriye buradan ve diğer haberlere ise hemen altta verilen bağlantılardan okuyabilirsiniz.

- Konut kredi faizlerinde 0.98 fırsatı 2019'da devam ediyor

- Garanti Bankası konut kredisi 100 Bin TL kredi faiz oranı ve hesaplaması

- 2019 Konut kredisi faiz indirimi sürüyor