1 Dolar ne kadar oldu, kaç TL? 8 TL altına inen Dolar kuru gerilemeye başladı

Dolar/TL sabah açılış itibariyle 8 TL'nin üzerinde haftanın ilk iş gününe başlarken, saat 09:00 sonrasında Bakan Elvan'ın açıklaması sonrası gerilemeye başladı. Peki Dolar ve Euro kurunda son rakamlar kaç TL?

1 Dolar ne kadar oldu, kaç TL? 8 TL altına inen Dolar kuru gerilemeye başladı
Editör: Hakan A.
22 Mart 2021 - 09:49
Ekonomi piyasaları 22 Mart 2021 Pazartesi sabahına yükselişlerle başlarken, Asya piyasalarında başlayan sert yükselişler sonrasıonda gözlerin çevrildiği piyasalar ilk tepkilerini verdi.Dolar/TL karşısında güne sert yükselişle başladı. Altın fiyatlarında yükseliş sürerken gelen son dakika açıklaması ile piyasalarda gerileme başladı. Peki 1 Dolar şu sıralar kaç TL'den işlem görüyor? Serbest piyasa döviz kurları...

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 22 Mart 2021 - İstanbul


Haizne ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan gelen piyasa açıklaması sonrasında serbest piyasada Dolar kuru geri çekilmeye başladı. Altın fiyatlarında ise yatay seyir başladı. Altın fiyatları 2020 yıl sonu seviyelerine gelmiş durumda. Peki Döviz kurları ne durumda, 1 Dolar ne kadar oldu, dolar kuru ne kadar geriledi.

HAFTANIN İLK İŞLEM GÜNÜ DOLAR KURU SERT YÜKSELİŞLE BAŞLADI


Serbest piyasada Dolar kuru Pazartesi sabahı açılış itibariyle 8 TL üzerinde bir açılışla güne başlamıştı. Yaşanan sond akika gelişmesi ise Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan geldi. Bakan Elvan'ın piyasa açıklaması sonrasında kurlarda gerileme başladığı gözlemlendi. Haftanın ilk işlem gününde piyasa açılışları sert yükselişle başlamıştı. 8.059 TL'den güne başlayan 1 Dolar şu sıralar düşüşe geçti.

DOLAR GEVŞEMEYE BAŞLADI

Saatler 09:00'ı gösterirken Döviz kurlarında yükseliş yavaşladı. Hemen peşinden Bakan Elvan tarafıdnan önemli piyasa açıklamaları geldi ve kısa sürede Dolar kuru 8 TL bandının altına gerilemeye başladı. Saatler 09:45'i gösterdiğinde 1  Dolar 7.8986 T seviyelerinden piysada işlem görmeye başladı. 1 Euro ise 9.440 TL seviyelerinden işlem görüyor. Gün içerisinde Merkez Bankası, BDDK ve piyasaları rahatlatacak açıklamalar bekleniyor. 

Güne 7,7902 ile başlayan Amerikan Doları kuru, saat 09:33 itibarıyla %8,72 artışla 7,8424 liradan işlem görüyor.

dolar kuru kaç tl, ne kadar oldu? piyasalar dolar döviz grafik

ALTIN FİYATLARI NE DURUMDA?

Güne yükselişle başlayan altın fiyatlarını merak edenler için Tam, Yarım, Çeyrek ve Gram altın fiyatları güncellendi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum