6 ay ertelemeli Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'a temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapanlar isyan ediyor!

Milyonların başvuru yaptığı Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından verilen temel ihtiyaç destek kredisi paketlerine yeni başvurular yapılırken, neredeyse bir aydır cevap gelmeyen vatandaş isyan etti, sorunlarını sosyal medyadan anlattı...

6 ay ertelemeli Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'a temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapanlar isyan ediyor!
Editör: Hakan A.
28 Nisan 2020 - 10:37
Türkiye genelinde milyonlar işinden ayrıldı, iş yerini kapattı evinde oturmaya devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik durgunluk nedeniyle devlet destekli kredi almak isteyen milyonlar kamu bankalarına akın etti. Bir anda milyonları karşısında gören ve kredi talebinde bulunan milyonlara yetişmeye çalışan üç kamu bankası Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank taleplere tek tek yetişmeye çalışıyor. Diğer taraftan neredeyse bir ay önce başvuru yapanlar hala kredi cevabını alamamış durumda. Vatandaş ise adeta isyan etti, sesini sosyal medya hesapları üzerinden duyurmaya başladı.

 Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 28 Nisan 2020 - İstanbul


Kamu bankaları elini taşın altına koydu ve devlet destekli bireysel temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçlarını vatandaşın cep telefonlarına göndermeye başladı. SMS almayan vatandaş sayısı ise oldukça fazla. 30 gündür kredi cevabı bekleyen vatandaş isyan bayrağını açtı!

Yüzde 80 devlet destekli, 6 ay ertelemeli, 36 ay vadeli, 0.49 faiz oranı ile 5 Bin TL, 7.500 TL ve 10 Bin TL temel ihtişyaç kredisi başvurularında sonunda beklenen oldu! Bir anda sosyal medya üzerinden gündem olan kredi başvurularının cevapları neden gelmiyor diye isyan etmeye başladı. Twitter üzerinde bu sabah TT olan #kredimneoldu etiketi ile vatandaş sesini ve yaşadıklarını aktarmaya başladı. Binlerce vatandaş twitter üzerinden sorunlarını anlatıyor. Kredisi çıkan, 10 Bin TL kredi için başvurup 3 Bin TL alan, istediği krediyi alamayan, kredisi hiç çıkmayan red alanlar  ve bir aydır hala kredi yanıtı bekleyenler ise bu sabah twitter üzerinde gündem oldu.

Kamu bankaları gece gündz çalışarak son yılların en yoğun mesailerini geçirirken, kredisi az çıkan, hiç kredi çıkmayan ve kredi cevabı alamayan vatandaş Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak olmak üzere kredi kullandığı bankayı etiketleyerek sorunlarını duyurmaya çalışıyor.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • murat fırın
  9 ay önce
  arabasi evi olan adama 10 bin verdiler borc var calişmaya çalişiyoz su gunlere dişarda bize cavap yok artik anladigim erelde parasi olana her sey var imkani olmiyan ölsun diyolar yani 20 yaş alti evde genc ama üstu calişşsin disarda ölsun nusfus azalsin
 • umut
  10 ay önce
  hiçbir bankada hesabı olmayan hiçbir yerde kaydı olmayan adama 5000tl kredi verdiler gözümün önünde ben gittim çektim bize daha cevap bile gelmedi hepsi şerefsiz bunların neye göre kime göre değerlendiriyorlar anlamıyorum devletinize başvurun diye bağıranlar başvurduk devlet bildiğimize nerdesiniz ses verin vatandaşa
 • efsane 51
  10 ay önce
  verecekleri 3 kuruş para onu da kıvardırarak veriyorlar artık verslerde almıyorum soksunlar musait yerlerine Bankalar yazın şems,ye verip kışın geri alanlardır.