68 ülkeye uçuş yasak!

Koronavirüs hava trafiğini etkilemeye devam ediyor. Son olarak 46 ülkeye daha uçuş yasağı alınırken, toplamda 68 ülke için uçuşlar yasaklanmış durumda.

68 ülkeye uçuş yasak!
Editör: Hakan A.
21 Mart 2020 - 16:13 - Güncelleme: 21 Mart 2020 - 19:02
Küresel çapta devam eden koronavirüs etkisi uçak seferlerini vurdu. Karadan sınırlarını kapatan ülkeler havadan da uçuşları durduruyor. Pek çok ülke uçuş yasaklarında daha sert tedbirler alınmaya başladı. Türkiye'den bugün iptal edilen uçak seferleri güncellendi ve 46 ülkeye daha uçak seferleri durduruldu. Böylece Türkiye'den toplamda 68 ülkeye uçuşlar geçici olarak iptal edildi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 21 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye'de koronavirüs önlemleri çerçevesinde hava yolu trafiğinde yasaklamalar sürüyor. Daha önce Türkiye'ye uçuş yasağı getiren pek çok ülkeye Türkiye yasak getirdi. Peki hangi ülkelere uçuşlar yasaklandı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye'ye uçuşlarda aralarında KKTC'nin de olduğu toplam 46 ülkeye uçuş yasağı getirildi. Son seferlerin yapılmasıyla birlikte Dünya genelinde 68 ülkeyle havadan irtibat kesilmiş olacak.

Son kararla birlikte Türkiye'nin uçuş trafiğini kapattığı 68 ülke şöyle oluşacak:

Almanya, Angola, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Cezayir, Cibuti, Çad, Çekya, Çin, Danimarka, Dominik, Ekvator, Ekvator Ginesi, Fas, Fildişi Sahili, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İran İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kamerun, Kanada, Karadağ, Kazakistan, Kenya, KKTC, Kolombiya, Kosova, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Letonya, Lübnan, Macaristan, Mısır, Moğolistan, Moldova, Moritanya, Nepal, Nijer, Norveç, Özbekistan, Panama, Peru, Polonya, Portekiz, Slovenya, Sri Lanka, Sudan, Suudi Arabistan, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Umman ve Ürdün.

Şu anda Türkiye'ye ile tek taraflı uçuşları durdurma kararı alan Rusya, Katar ve Libya ile birlikte hava yolutrafiği kesilen ülke sayısı ise toplamda 71'e ulaştı.


İşte ülke ülke yasaklanan uçak seferleri...

bu ülkelere uçuş yasağı getirildi.
uçuş yasakları listesi 

YORUMLAR

  • 0 Yorum